Par nēģu nelikumīgu zveju – piespiedu darbs un 3480 eiro atlīdzināšana

Kurzemes rajona tiesa pagājušajā nedēļā piespriedusi 80 stundu piespiedu darbu un pieņēmusi lēmumu piedzīt 3480 eiro kompensāciju no vīrieša, kuru Dabas aizsardzības pārvaldes vides valsts inspektori šogad maija sākumā Pāces upē pieķēra upes nēģu nelegālā zvejā, informēja pārvalde.

Veicot kontroli dabas liegumā, 7. maijā inspektors pamanīja, ka kāda persona Pāces upē nelikumīgi ķer nēģus. Aizturot pārkāpēju, tas izmeta maisu ar nēģiem un aizmuka. Kopumā vīrietis bija noķēris 87 upes nēģus.

Upes nēģis ir ierobežoti izmantojama īpaši aizsargājama ūdensdzīvnieku suga, kuras ieguve Pāces upē ir aizliegta. Turklāt nodarījums tika pastrādāts laikā, kad dabā norisinās nēģu nārsts.

Nārstojošu upes nēģu ieguve ne tikai samazina iznērsto ikru skaitu, bet arī cilvēku bradāšana ar kājām pa nārsta vietām bojā apaugļotos ikrus, norādīja pārvalde.

Izskatot krimināllietu, Kurzemes rajona tiesa secināja, ka pieķertais vietējais iedzīvotājs ir pārkāpis Sugu un biotopu aizsardzības likumu un Krimināllikumu – bez atļaujas lieguma periodā ieguvis ūdensdzīvniekus, turklāt to darījis īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.
Par šo nodarījumu tiesa viņam piesprieda 80 stundu piespiedu darbu, uz gandrīz trīsarpus  gadiem atņēma autovadītāja apliecību, kā arī lēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt