Par kumeļa cietsirdīgu nogalināšanu Siguldā aiztur divus jauniešus un vīrieti

Valsts policija par astoņus mēnešus veca kumeļa nogalināšanu Siguldā aizturējusi divus jauniešus un vienu vīrieti. Veicot kratīšanu dzīvesvietā pie viena no aizturētajiem, likumsargi atrada un izņēma nogalinātā dzīvnieka gaļu un lietiskos pierādījumus. Visi trīs iespējamie vainīgie šobrīd atrodas izolatorā, informēja policija.

Šī gada 13. februārī Valsts policijas Siguldas iecirknī sākts kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā (Krimināllikuma 230.panta pirmā daļa).

Noziedzīgais nodarījums tika izdarīts Siguldā, kur kādā zirgu audzētavas aplokā konstatēta zirga galva un kājas bez rumpja. Netālu no tā atrasta vieta, kur bojāgājušais zirgs ticis sadalīts un pēc tam, iespējams, aizvests ar ķerru prom. Zirgs bija astoņus mēnešus vecs kumeļš, kura vērtība ir aptuveni 4000 eiro.

Divas dienas vēlāk, 15. februārī, veicot izmeklēšanas darbības, Siguldas iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no Speciālā uzdevuma bataljona aizturēja trīs iespējamās vainīgās personas – 1982.gadā dzimušu vīrieti un divus 2006. gadā dzimušus jauniešus. Visi trīs iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, tai skaitā par zādzībām un narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Pie viena no aizturētajiem vīriešiem dzīvesvietā likumsargi veica kratīšanu neatliekamības kārtībā, kuras laikā atrasta un izņemta gaļa, kauli, divas gaļasmašīnas, astoņas patronas, naži, ķerra ar asinīm un sporta apavi ar asinīm.

Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrieši zirgu nogalinājuši, lai izmantotu tā gaļu savām vajadzībām pārtikā. Taču precīzs nozieguma izdarīšanas motīvs vēl tiks skaidrots.

Ņemot vērā noskaidroto, likumsargi pārkvalificēja uzsākto kriminālprocesu – par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kā rezultātā tas gājis bojā, un ja tas izdarīts publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 230.panta otrā daļa). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu sugu dzīvnieku turēšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat tiks lemts par papildu kvalifikāciju kriminālprocesam – par nepilngadīgā iesaistīšanu noziedzīgā nodarījumā (Krimināllikuma 172. pants).

Šobrīd visi trīs aizturētie atrodas izolatorā, un piektdien, 17. februārī, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti