Dienas notikumu apskats

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili ir arestēts Kijevā

Dienas notikumu apskats

Aicina paredzēt nepilnus 14 miljonus eiro sabiedrisko mediju aiziešanai no reklāmas tirgus

Par Daugavpils Universitātes rektori ievēlēta profesore Irēna Kokina

Par Daugavpils Universitātes rektori ievēl Irēnu Kokinu

Par Daugavpils Universitātes (DU) rektori ievēlēta augstskolas Pedagoģijas un pedagoģiskās psiholoģijas katedras vadītāja, psiholoģijas doktore profesore Irēna Kokina.

Universitātes Satversmes sapulcē, kurā vēlēja jauno rektoru, piedalījās 97 senāta dalībnieki. Kokina ievēlēta ar 55 balsīm. Izvēlētā rektore gan vēl jāapstiprina Ministru kabinetam, un

oficiāli Kokina varētu stāties amatā marta otrajā pusē.

Kokina rektores amatā ievēlētā uz pieciem gadiem.

Dokumenti

Irēna Kokina_CV.pdf

Lejuplādēt

5.55 MB

Daugavpils Universitātē Kokina strādā kopš 1986.gada un bijusi gan Psiholoģijas katedras docente, gan Pedagoģijas katedras vadītāja. No 2007. līdz 2016.gadam strādājusi arī universitātes Senātā, bet pašlaik ir DU Satversmes sapulces priekšsēdētāja.

Kokinas ievēlēšana apliecinot, ka būtiskas pārmaiņas augstskolas Satversmes delegāti augstskolā nevēlas,

bet orientējas uz jau esošajām vērtībām. Par to liecinot arī jaunās rektores komandas izvēle, kurā kā viens no prorektoriem izvēlēts desmit gadus augstskolas rektora amatā bijušais Arvīds Barševskis.

Kā vienu no pirmajiem darbiem rektora amatā Irēna Kokina min augstskolas kolektīva saliedēšanu, un uz to cer arī paši universitātes darbinieki. Tāpat viņa kā būtisku uzdevumu jaunajā amatā min Austrumlatvijā lielākās augstskolas reitinga saglabāšanu un uzlabošanu, kā arī labāku darba apstākļu nodrošināšanu mācībspēkiem un labāku vidi studentiem.

“Primārais uzdevums ir saliedēt kolektīvu, noorientēties uz darbu, teikšu vairāk – uz sadarbību. Jo uzstādījumu, kas universitātei tuvākajā laikā jāveic, ir ļoti daudz. Tā ir gan programmu attīstība, gan pētniecība, gan studentiem sadzīviskās vides uzlabošana. Universitātei jābūt prestižai ne tikai reģionā, bet arī Latvijā,” sacīja Kokina.

Uz rektora amatu pretendēja arī DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūta direktora pienākumu izpildītāja un vadošā pētniece, teoloģijas doktore profesore Anita Stašulāne.

Līdz šim DU rektors bija Arvīds Barševskis, kura pilnvaras būtu beigušās jau 2017.gada septembrī, un jaunas rektora vēlēšanas saskaņā ar Augstskolu likumu bija jārīko jau mēnesi pirms pilnvaru beigām. Taču DU senāts maijā nolēma Barševska pilnvaras pagarināt līdz brīdim, kad tiks pabeigtas augstskolas reformas.

Daugavpils Universitāti plānots reorganizēt par Austrumlatvijas Universitāti, tā pērn 28.septembrī lēmusi augstskolas Satversmes sapulce, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti