Panorāma

Kavējas Stūra mājas atkalatvēršana

Panorāma

Vizītē Latvijā ieradusies Norvēģijas premjerministre

V.Spolīti atsauks no delegācijas vadītāja amata

Par braukšanu dzērumā Spolītis var zaudēt Eiropas Padomes delegācijas vadītāja amatu

Saeimas deputāts Veiko Spolītis („Vienotība”), kurš pirms mēneša pieķerts dzērumā vadām automašīnu, varētu tikt atsaukts no Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja amata. Viņa kolēģus aizvainojis tas, ka deputāts slēpis pārkāpumu, turklāt steigā aicinājis balsot par viņa apstiprināšanu amatā.

29. oktobra vakarā, braucot pa Granītu ielu Rīgā, Spolīša vadīto automašīnu apturēja Ceļu policijas darbinieki, kuri konstatēja, ka vadītājs ir 1,4 promiļu reibumā. Dažas dienas vēlāk viņš kļuva par Saeimas deputātu, bet precīzi divas nedēļas vēlāk pēc pastrādātā pārkāpuma, pats steidzināja savu ievēlēšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju.

Šāda rīcība ir sadusmojusi viņa kolēģus, kuri uzskata, ka Spolītim vajadzēja atklāt par savu pārkāpumu, tādēļ, ja deputāts neatkāpsies pats, Saeimai tiks rosināts lemt par viņa atsaukšanu. „Ja viņš neatkāpsies pats, mēs viņu atsauksim,” saka Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš ("Saskaņas centrs").

Spolītis gan nedomā pakļauties pārējiem deputātiem. „Es aicinātu tos deputātus, kuri Jums sūdzas, atnākt un pateikt man to acīs,” norāda Spolītis.

Spolītis par pārkāpumu partijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu („Vienotība”) informējis tikai mēnesi vēlāk. Viņš pats apgalvo, ka vēl neesot izlēmis, kad un kur dosies izciest tiesas piespriestās piecas diennaktis aresta. „Es rīt par to ziņošu tiesai, kad varētu izciest sodu,” norādīja Spolītis.

Sprieduma izpildi par administratīvo arestu tiesa uzdevusi izpildīt Valsts policijas Salaspils iecirknim. Tā kā Salaspilī šādas iespējas nav, deputātam 5 diennaktis nāksies pavadīt Ogres, Jūrmalas vai Rīgas iecirknī.

Sarunā ar partijas vadītāju Spolītis pieļāvis, ka arestu varētu izciest sesiju starplaikā, lai nav jākavē darbs Saeimā. Pirms tam gan parlamentam būs jālemj par Spolīša izdošanu soda piemērošanai.

Šis būs pirmais gadījums, kad parlaments lems par tā dēvētā dzērājšofera izdošanu sodīšanai.

Savukārt partijas “Vienotība” valdes sēdē pirmdienas vakarā nolemts, ka trešdien partijas valdes un frakcijas kopsēdē vēlreiz tiks runāts par Spolīša lietu. Pēc LTV „Panorāma” rīcībā esošās informācijas, partijas biedri Spolīti aicinās nolikt deputāta mandātu, jo uzskata, ka viņš ar savu rīcību apkaunojis ne tikai partiju, bet visu parlamentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti