Pagaidām tikai viena pašvaldība valstij prasījusi kompensāciju plūdu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Līdz šim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) vērsusies viena pašvaldība ar lūgumu kompensēt šā gada pavasara plūdu radītos zaudējumus. Ministrija iesniegumus par iedzīvotājiem radīto zaudējumu kompensēšanu gaidīs līdz nākamās nedēļas beigām, bet par pašvaldību infrastruktūrai nodarīto skādi - līdz aiznākamās nedēļas beigām.

Šā gada pavasara plūdi zaudējumus radīja vairākām pašvaldībām. Plūdu laikā valdība solīja kompensēt zaudējumus ne tikai par plūdos sabojāto pašvaldību infrastruktūru, bet arī iedzīvotājiem radīto skādi. Līdz šīs nedēļas beigām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā saņemts viens lūgums kompensēt zaudējumus par pašvaldības infrastruktūrai radīto skādi, turpina Vides ministrijas pārstāvis Arnis Šulcs.

Arnis Šulcs: „Uz doto brīdi mums ir atsūtījusi informāciju tikai Alūksnes novada pašvaldība attiecībā par vienu no saviem ceļiem, kas ir cietis rezultātā pēc tāmes 41 000 latu. Līdz ar to no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem varētu plānot aptuveni 30 000 latu, jo saskaņā ar noteikumiem ne mazāk kā 30% apmērā ir jāfinansē pašai pašvaldībai. Tā kā pašlaik viss vēl atrodas procesā un mēs gaidām informāciju.”

Pagaidām neviena pašvaldība lūgusi kompensēt iedzīvotājiem radītos zaudējumus. Šos iesniegumus ministrijā gaidīs līdz nākamās nedēļas beigām. Tiesa, plūdos vairāk cietušās pašvaldībās kā Pļaviņas varētu nepieciešamo informāciju plūdu zaudējumu kompensēšanai iesniegt vēlāk. Jautājumu iedzīvotāju zaudējumu kompensēšanu valdībā plānots virzīt līdz Jāņiem. Ātrāk tas nebūs iespējams, jo ministrijai jāizvērtē tas, pēc kādiem kritērijiem pašvaldības kompensēs iedzīvotāju zaudējumus.

Arnis Šulcs: „Lai varētu šo jautājumu operatīvi risināt, ir pašvaldībām jābūt izdotiem atbilstošiem saistošiem noteikumiem un ņemot vērā, ka šis ir īpašs gadījums, tas neietilpst vispārējā kārtībā, līdz ar to pašvaldības uz doto brīdi arī vienlaikus izstrādāja jaunus saistošos noteikumus, pēc kādiem kritērijiem un kādām prasībām šie pabalsti tiks piešķirti. Ņemot vērā, ka ir nosacījumi.”

Vienas no plūdos vairāk cietušās Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs stāsta, ka novadā saistošie noteikumi plūdu zaudējumu kompensēšanai iedzīvotājiem ir pieņemti un nākamās nedēļas laikā cilvēki saņems kompensācijas par plūdos radīto skādi. Pēc tam nedēļas beigām šī informācija tiks iesniegta atbildīgajā ministrijā, sacīja Edvīns Bartkevičs: „Pēc visiem precizējumiem šī summa varētu svārstīties ap 50 -60 tūkstošiem latu."

Jau vēstīts, ka kompensācijas apmēru iedzīvotājiem nosaka pašvaldība, kas sedz pusi no šī atbalsta, bet otru daļu kompensē valsts. Savukārt par pašvaldību infrastruktūrai noradīto skādi pašvaldība sedz 30% un pārējo valsts. Tā kā plūdu radītie zaudējumi vēl tiek aplēsti, pagaidām nav zināms, vai to segšanai pietiks nauda līdzekļos neparedzētiem gadījumiem. Šajā budžeta programmā patlaban ir nedaudz vairāk kā  trīs miljoni latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti