Dienas ziņas

Vācijā vietējās vēlēšanās pozīciju nostiprina eiroskeptiķi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar jauniem kritērijiem ceļ izglītības kvalitāti

Ozolnieku vidusskolā audzēkņi pirmo reizi uzņemti pēc īpašiem kritērijiem

Lai uzlabotu izglītības kvalitāti, Ozolnieku vidusskolā šogad 10. klases audzēkņi pirmoreiz uzņemti pēc īpaši izstrādātiem kritērijiem. Tajos par pamatu ņemtas ne vien skolēna sekmes,  beidzot 9. klasi, bet arī uzvedība. Savukārt, lai uzlabotu mikroklimatu skolā un veidotos vienlīdzīgas klases, pirmklasnieki paralēlklasēs sadalīti izlozes kārtībā.

Ozolnieku vidusskolā šogad ir četras pirmās klases, kurās mācās septiņdesmit audzēkņi. Atšķirībā no citiem gadiem, kad vecāki varēja izvēlēties, pie kuras  audzinātājas bērns mācīsies, šogad  klases tika nokomplektētas izlozes kārtībā. Šāds lēmums esot pieņemts, lai zēnu un meiteņu skaits klasēs būtu līdzīgs, kā arī, lai pasargātu skolotājas no nevienlīdzīgas attieksmes.

"Jo nav noslēpums, ka vecāki dalās iespaidos un domās par skolotājiem un skolas darbiniekiem, un tas nevajadzīgi. Mēs gribējām radīt vienlīdzīgus noteikumus, tāpēc arī izstrādājām saistošo noteikumu projektu, ko dome arī apstiprināja," tā Ozolnieku vidusskolas direktore Dina Tauriņa. Ar šādu kārtību lielākoties neapmierināti esot tie , kuri Ozolniekos dzīvo jau vairākās paaudzēs, bet jaunpienācējiem lielu iebildumu nav.

"Tas ir ļoti labi, ka tika lozēti bērni, ka nav viena tikai meiteņu, otra tikai zēnu klase. Mēs arī darbā nevaram izvēlēties - es gribu tikai pie tā darba devēja, tā kā man liekas, ka tas ir diezgan demokrātiski," atzina trīs skolēnu mamma Aija.

Pārmaiņas skārušas arī 10. klasi. Lai motivētu jauniešus labāk mācīties, šogad  uzņemti tikai tie skolēni, kuru vidējā atzīme atestātā ir vismaz seši. Vērā ņemta arī eksāmenu atzīme un gada novērtējums, kā arī uzvedība. Zināmā mērā gan tas bijis risks, ka skolēnu varētu pietrūkt, tomēr rezultāts izrādījies pārsteidzoši labs.

"Pēdējos piecos gados tik liela klase Ozolnieku skolā nav bijusi. Mēs neuzņēmām visus gribētājus, un šobrīd mums ir divdesmit bērni klasē ar ļoti labu vidējo atzīmi," sacīja Tauriņa. Jaunie kritēriji arī paredz slēgt atsevišķu vienošanos, ja videjās atzīmes atbilstība panākta ar izcilību kādā atsevišķā  mācību priekšmetā, bet citā atzīme ir mazāka par seši. Paši  jaunieši atzīst, ka jaunie noteikumi motivējot saņemties arī tad, kad negribas, tomēr to nevarot attiecināt uz visiem.

Lai atbalstītu talantīgos un motivētu viņus palikt sava novada skolā, šogad pirmoreiz pieci skolēni visu mācību gadu saņēms pašvaldības ikmēneša stipendiju 70 eiro apmērā, bet vienam 12. klases absolventam uz vienu studiju gadu tiks piešķirta ikmēneša stipendija 150 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti