Opozīcijas deputāti Satversmes tiesā apstrīd spriedumu Ušakovam par priekšvēlēšanu aģitāciju

Vairāki Saeimas deputāti no partijas “Saskaņa”, Latvijas Reģionu apvienības un “No sirds Latvijai” vērsušies Satversmes tiesā, apstrīdot tiesas spriedumu par 50 eiro naudas soda piemērošanu Rīgas domes priekšsēdētāja Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) saistībā ar aģitācijas noteikumu pārkāpumu.

Partijā “Saskaņa” informēja, ka pieteikumu Satversmes tiesā parakstījuši un  iesnieguši 20 Saeimas deputāti no “Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības un “No sirds Latvijai”, tostarp bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

Pietiecēji uzskata, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.panta pirmā daļa par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegumiem, kas attiecinām arī uz jēdzienu “internets”, ir neatbilstoša Satversmei.

Deputātu ieskatā minētajam likuma pantam nepieciešams precizējums.

Deputāti, kas iesnieguši pieteikumu Satversmes tiesā, norāda, ka aģitācijas likums neliedz personai tādos saziņas līdzekļos kā elektroniskā sarakste vai telefons izklāstīt savam draugu un paziņu lokam, neatkarīgi no tā lieluma un skaitliskā sastāva, savas domas par kādu deputāta kandidātu arī vēlēšanu dienā. Turklāt mūsdienu tehnoloģijas gan elektronisko saraksti, gan telefona sarunas nodrošina  arī interneta vidē, piemēram, lietojot tādus programmnodrošinājumus kā “Skype”, “WhatsApp”, “Viber” un citus.

“Nebūtu pieļaujami gadījumi, ja persona, izmantojot interneta vidē pieejamās tehnoloģijas no sava privātā telefona vai datorierīces, vienai vai vairākām personām vienlaicīgi nosūta elektronisko vēstuli, telefona īsziņu vai piezvana, šādas darbības interpretēt kā likumā lietotā jēdziena “internets” pārkāpumu. Tāpat tas nebūtu pieļaujami, ja persona lieto citus privātus interneta resursus, lai sazinātos ar draugiem un domubiedriem,” uzskata deputāti.

Jau ziņots, ka dienu pirms 12.Saeimas vēlēšanām Ušakovs sociālajos tīklos ievietojis informāciju ar aicinājumu balsot par 11.sarakstu - partiju "Saskaņa". Par to tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, un pērn janvārī tiesa atzina Ušakovu par vainīgu pārkāpumā un piesprieda 50 eiro naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt