NVA brīvprātīgajā darbā iesaistīja vairāk nekā 3 tūkstošus jauniešu bezdarbnieku

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) popularizē brīvprātīgā darba ideju un kopš 2011. gada jūlija īsteno pasākumu „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam", šajā kustībā kopumā iesaistot jau 3348 jauniešus bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Šogad NVA sadarbībā ar 333 biedrībām un nodibinājumiem ir izveidojusi 1103 brīvprātīgā darba vietas, kurās tika nodarbināti 1356 jaunieši bezdarbnieki. Visvairāk brīvprātīgā darba vietu izveidots Latgales reģionā un Rīgā. Darba pieredzi un darbam nepieciešamās iemaņas jaunieši iegūst, strādājot tādās profesijās kā aprūpētājs, sociālās palīdzības organizators, asistents personām ar invaliditāti, skolotāja palīgs, kultūras vai sporta pasākumu organizators, pulciņu vadītājs, informācijas un datu ievades operators, administrators, projekta koordinators, projekta vadītājs un citas.

Lai gan brīvprātīgie par sabiedrības labā paveikto darbu saņem nevis naudu, bet gan gandarījumu un prieku, NVA tomēr nodrošina arī nelielu finansiālu atbalstu jaunietim bezdarbniekam, kas iesaistīts brīvprātīgajā darbā, ik mēnesi viņam maksājot stipendiju 40 latu apmērā, bet jaunietim ar invaliditāti – 60 latus.

Arī nākamgad ar NVA atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem būs iespēja veikt brīvprātīgo darbu sabiedrības labā, taču tas jau notiks Eiropas Komisijas iniciētās „Jauniešu garantijas" pasākumu ietvaros.

Jau vēstīts, ka 5. decembri Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) pasludinājusi par Starptautisko brīvprātīgo dienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību brīvprātīgā darba nozīmei un devumam, kā arī lai cilvēkus mudinātu aktīvāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā visdažādākajās tautsaimniecības nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt