Pēcpusdiena

Baltijas pašvaldības apņemas mazināt alkohola nodarīto kaitējumu pašvaldībās

Pēcpusdiena

ASV sākas prezidenta vēlēšanu priekšvēlēšanu cīņa

Diskusija par "Vienotības" izvirzītajiem kandidātiem uz vakantajām ministru vietām

Nozaru pārstāvji: Ne tik būtiskas ministru personālijas, bet «Vienotības» atbalsts viņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

“Vienotības” ministriem jaunajā valdībā būtiskākais būs savas partijas atbalsts, bet mazāk svarīgas ir personālijas, intervijās Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” uzsvēra vairāki to nozaru pārstāvji, kurās ministriju vadību plānots uzticēt “Vienotībai”.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas viceprezidente Aija Melle norādīja, ka attiecībā uz izglītības un zinātnes ministra amata kandidātiem – bijušo kultūras ministru Intu Dālderi un Saeimas deputātu Kārli Šadurski – grūti spriest, kurš no viņiem būtu labāks. Bažas saistītas ar “Vienotības” iepriekšējo darbību šajā jomā, jo partija nepalīdzēja savai izvirzītajai ministrei Mārītei Seilei un arī nespēja atbalstīt reformas.

Melle gan pauda, ka katram no kandidātiem ir kādas priekšrocības. Viņa priekšroku dotu Šadurskism, jo viņš reiz jau bijis šajā krēslā un varbūt viņa redzējums ir reālistisks. Tajā pašā  laikā viņš reizēm ir liels demagogs un reizē arī cinisks. Savukārt Dālderi viņai ir sarežģīti iedomāties izglītības ministra amatā.

Kopumā asociācijas vadītāja ir skeptiska: “Nav uz ko īsti cerēt.”

Līdzīgi par Labklājības ministrijas potenciālajiem vadītājiem – pašreizējo Saeimas deputāti Ilzi Viņķeli un finanšu ministru Jāni Reiru – saka Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāts Andris Siliņš.

Pensionāri tomēr priekšroku dotu Reiram, lai gan viņš pensionāru aprindās ir mazāk pazīstams, saka Siliņš. Reiram ir arī liela pieredze finanšu jautājumos.Savukārt Viņķele kādreiz jau bijusi šajā amatā, taču viņas izteikumi savulaik "sacēla vētru pensionāru sabiedrībā", kas negatīvi ietekmēja dialogu.

Tikmēr Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis Pēteris Leiškalns pauž, ka būs jāstrādā ar tiem ministriem, kas tiks izvēlēti un ko Saeima apstiprinās. Vērtējot ekonomikas ministra amata kandidātus - Saeimas deputātu Viktoru Valaini un Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu – viņš norāda, ka darba gaitā vairāk iepazinis Ašeradenu. Ašeradenam, kurš pieredzējis gan uzņēmējdarbībā, gan politikā, esot raksturīgs populisms nodokļu politikā, kas varētu būt “Vienotības” mērķis pērn. No otras puses, viņš esot ļoti enerģisks, ar līdera pozīcijām un precīzi virzās uz mērķi. Savukārt Valaiņa priekšrocība ir viņa pieredze politikā.

Tikmēr politologs Ojārs Skudra lēš, ka jaunajā valdībā varētu strādāt Valainis, Šadurskis un Viņķele.

Raugoties uz sešiem nosauktajiem kandidātiem, Skudra norāda, ka trīs no viņiem – Ašeradens, Reirs un Šadurskis – ir “Vienotības” valdē, savukārt Valainis pārstāv reģionus, bet Viņķele un Dālderis tā dēvēto partijas liberālo spārnu. Un būtiski, lai tiktu pārstāvēti visi minētie partijas grupējumi.

Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Nacionālā apvienība (NA) un "Vienotība" trīspusējās sarunās ceturtdien, 28.janvārī, vienojās par atbildības jomu un ministru portfeļu sadali jaunajā valdībā. 

"Vienotība" piekrita uzņemties piecu ministriju vadību un Ministru prezidenta biedra statusu, kas būs jāuzņemas vienam no esošajiem ministriem, informēja Kučinskis. Jaunajā valdībā darbu varēs turpināt "Vienotības" esošie ārlietu un iekšlietu ministri.

Vairums "Vienotības" izvirzīto prasību pēc ministru amatiem jaunajā valdībā iepriekš noraidītas – gan tieslietu un satiksmes ministru amati, gan vēlāk prasītie veselības vai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru portfeļi.

Tāpat vēstīts, ka  Latvijas Televīzijas izraudzītā sabiedriskā žūrija, vērtējot "Vienotības" pašreizējos ministrus, par labāko atzinusi ārlietu ministru  Edgaru Rinkēviču, bet lielākās šaubas bija par finanšu ministra Jāņa Reira darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti