Dienas ziņas

Diennakts nometņu rīkošanai – stingrākas prasības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Noraida bažas par Jēkabpils slimnīcas nākotni

Noraida bažas par Jēkabpils reģionālās slimnīcas statusa apdraudējumu

Jēkabpils reģionālās slimnīcas darbinieki nobažījušies par ārstniecības iestādes nākotni. Satraukumu radījuši dažādi aspekti, tostarp slimnīcas finansiālā situācija un optimizācijas procesi, kas tiek veikti, lai ietaupītu līdzekļus. Slimnīcas vadība uzsver, ka tiek darīts viss, lai ārstniecības iestāde attīstītos un saglabātu savu statusu.

Jēkabpils reģionālā slimnīca strādā ar zaudējumiem. Rudenī deviņu mēnešu periods noslēdzās ar budžeta deficītu teju pusmiljona eiro apmērā, bet 2018. gada beigās zaudējumu apmērs sasniedza vairāk nekā 800 tūkstošus eiro. Medicīnas iestādes finansiālā situācija rada satraukumu darbinieku vidū. Personāls pauž bažas, ka iestāde varētu zaudēt reģionālās slimnīcas statusu.

"Darbinieki īstenībā uztraucas gan par to, ka algu ziņā mēs esam... procentuāli mums pielika, bet patiesībā saņēmām daudz mazāk, nekā gaidījām, jo samazināts stundu skaits. Uztraucas arī par slimnīcas nākotni kā tādu," teica Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ķirurģijas nodaļas medmāsa Aija Puķe.

Slimnīcas vadība nenoliedz, ka tiek veikta rūpīga slodžu izvērtēšana, ierobežojot virsstundu skaitu, bet bažas par iestādes reģionālā statusa zaudēšanu tiek noraidītas, uzsverot, ka slimnīcā tiek saglabāti visi līdzšinējie pakalpojumi. Tas, ka no šī gada apturēts Asins sagatavošanas nodaļas darbs, saistīts nevis ar finanšu trūkumu, bet ar speciālista neesamību.

"Mums nav speciālista, kurš ir kā pamats šādas nodaļas būšanai. Šobrīd mums ir pieņemts valdes lēmums uz laiku apturēt Asins sagatavošanas nodaļu un mēs meklējam ārstu ar atbilstošu izglītību un sertifikāciju," norādīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

Arī Veselības ministrijā uzsver, ka Jēkabpils reģionālās slimnīcas statuss nav apdraudēts.

"Mēs skatīsimies, kā slimnīcas spēj nodrošināt tām noteiktās prasības, un tad arī lemsim, vai kaut kas ir jāmaina vai nav jāmaina. Bet konkrētas diskusijas, ka Jēkabpils slimnīcai tuvākajā periodā nav saglabājams reģionālās slimnīcas statuss, mums nav bijušas," pauda Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Darbinieki norāda, ka neziņu un līdz ar to arī satraukumu bieži vien rada komunikācijas trūkums. Lai gan Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība uzsver, ka ir atvērti sarunām ar darbiniekiem, realitāte parāda citu ainu. Pēc prezentācijas par slimnīcas finansiālo stāvokli darbiniekiem tika palūgts aiziet, lai gan daudziem bija radušies jautājumi.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti