4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Vai, iestājoties slimnīcā, pacientiem piespiedu kārtā draud badošanās?

Nonākot slimnīcā vēlāk vakarā, var palikt bez siltām vakariņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašlaik nav vienotā regulējuma, cik daudz un bieži cilvēkam pienākas ēdiens slimnīcā, un var būt situācija, ka cilvēks, kurš slimnīcā nonāk vēlāk vakarā, paliek bez siltām vakariņām, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

“Vai pacientiem, kuri medicīnas iestādē tiek ievietoti pēc vakariņu laika, tiek piedāvāts ēdiens? Vai tomēr jāciešas līdz rītam, kad tiek pasniegtas brokastis?” Šādu jautājumu Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “4. studija” uzdeva kāda skatītāja no Madonas, kuras radiniece tika nogādāta slimnīcā.

Kundzi no pansionāta uz “Gaiļezera” uzņemšanas nodaļu aizveda uzreiz pēc brokastīm. Tika veikti daudzi izmeklējumi, un pēc septiņiem vakarā viņa nonāca Biķernieku slimnīcā. Slimniece esot palikusi bez vakariņām, jo tās jau bija pasniegtas piecos.

Vai, dodoties uz slimnīcu, jau laikus vajag parūpēties par ēdiena rezervēm?

Veselības ministrijā skaidroja, ka neesot vienota regulējuma – cik daudz un bieži cilvēkam pienākas ēdiens slimnīcā.

Ēdienu piegādā uzņēmums, ar kuru slimnīca noslēgusi līgumu. Ja pacients nokavē vakariņas – nākamā ēdienreize būs brokastīs. Tomēr pastāv arī izņēmumi.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Ilga Namniece pastāstīja, ka, iestājoties uzņemšanas klīnikā, pacientam tiek veikti visi iespējamie un nepieciešamie izmeklējumi, lai konstatētu, kurā no slimnīcas stacionāriem viņš būtu ievietojams. Bieži izmeklējumus ir svarīgi veikt tukšā dūšā.

“Ja mēs redzam, ka cilvēks nav ēdis, taisot šos  izmeklējumus, mēs rezervējam vakariņas. Tā tika izdarīts arī šajā gadījumā, bet paciente atteicās,” skaidroja Namniece.

Stradiņa slimnīcas pārstāve Janita Veinberga norādīja, ka slimnīca nedrīkst uzglabāt vakariņu pārpalikumus.

“Lai nodrošinātos, ka pārtika nesabojāsies, mēs nedrīkstam to uzglabāt, līdz ar to, ja pacients tiek stacionēts vakarā, viņam šīs paplātes ar gatavām porcijām piedāvātas netiks. Mēs varam piedāvāt, piemēram, sviestmaizi, maizīti ar sieru, ūdeni, siltu tēju padzerties,” teica Veinberga.

Dodoties ilglaicīgā mediķu aprūpē, cilvēks drīkst ņemt līdzi kādu ūdens pudeli un arī pārtiku, tikai ne pārspīlētos apjomos, jo šobrīd – pandēmijas laikā – pacienti nedrīkst izmantot kopīgu ledusskapi.

Mediķi uzsver, ka ne visiem pacientiem ēdiens tiek piedāvāts, jo, piemēram, pirms operācijas, kā arī pirms dažādiem izmeklējumiem nemaz nedrīkst ieturēt maltīti. Turklāt nereti sasirgušie nemaz par ēdienu nedomā.

Badā neviens pacients netiks atstāts – sola slimnīcu pārstāvji.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti