Noklausies vēsturisko 4. maija balsojumu Grēviņa un Tigula versijā!

Multimediālā platforma Latvijas Radio 5, domājot par jauniešiem, kuri nav piedzīvojuši Atmodas un valsts neatkarības atgūšanas laiku, sarūpējuši vēsturiskā 1990. gada 4. maija Augstākās padomes balsojuma rezultātu paziņošanas ierakstu, kas DJ Toma Grēviņa interpretācijā papildināts ar komponista Raimonda Tigula mūziku, informēja Latvijas Radio pārstāve Indra Zomerovska

Vēsturiskais 4. maija balsojums Grēviņa un Tigula versijā

Iniciatīvai vienlaikus atskaņot ierakstu 4. maijā pulksten 18:15 pievienojas arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 2. Līdz ar to teju pusmiljons Latvijas Radio kanālu klausītāju vienlaikus var atgriezties pagātnē, lai pirmo reizi vai atkārtoti izdzīvotu Augstākās Padomes 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsojuma rezultātu paziņošanu.

Vēsturiskais balsojums klausāms arī Facebook audio tiešraidē, kā arī pastāvīgi pieejams portālā LSM.lv.

„1990. gada 4. maija Augstākās Padomes sēde, debates un Neatkarības deklarācijas balsojuma rezultātu nolasīšana ir svarīgākā radio pārraide, ko savā mūžā esmu dzirdējis! Bija saulains, ļoti silts pavasara vakars un manā ģimenē visiem bija brīnišķīgs garastāvoklis - tiešraide no Jēkaba ielas dārdēja pa visu dzīvokli un tēvs skaitīja līdzi balsis, gluži tāpat, kā ļaudis uz ielas, sākot pilnā kaklā bļaut no prieka vēl pirms rezultātu nolasīšanas beigām. Strādāt pie šīs īpašās pārraides ir ļoti liels gods - domājot par muzikālo noformējumu, man acu mirklī bija skaidrs, ka vēlos izmantot Raimonda Tigula nesen publiskotās "Rīta un vakara dziesmas" pavadījumu, jo, pirmkārt, tā ir aktuālākā patriotiskā himna, ko esmu dzirdējis, un, otrkārt, tās pavadījumam ir mierīga, kinematogrāfiska noskaņa un šis skaņdarbs harmoniski pastiprina emocijas, kas radīsies pat tiem, kas šo pārraidi dzirdēs pirmo reizi,” saka viens no pārraides idejas autoriem, pieci.lv DJ Toms Grēviņš.

Deklarācija Par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu tika pieņemta ar 138 balsīm PAR, 1 deputātam atturoties. 1990. gada 4. maijs bija vēsturiska diena, kad tūkstošiem ļaudis bija pulcējušies Vecrīgā un pie saviem radioaparātiem, lai sekotu līdzi Augstākas Padomes balsojumam. Līdzcilvēku atmiņas un arhīvos pieejamie video un foto kadri liecina, ka tie ir bijušu saspringti un emocionāli mirkļi visai Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti