No trešdienas CSDD teorētiskajos eksāmenos būs arī video jautājumi

Lai uzlabotu jauno autovadītāju apmācības procesu, Ceļu satiksmes drošības direkcija no 2.maija teorētiskajā eksāmenā iekļaus jaunumu – video jautājumus. Tie atspoguļos reālo situāciju uz ceļa un aicinās autovadītājus domāt, analizēt un pieņemt satiksmes drošībai atbilstošāko lēmumu.

Latvija būs trešā valsts Eiropas Savienībā, kas to ieviesīs, šāda sistēma darbojas jau Vācijā un Lielbritānijā.

Jaunākās tehnoloģijas sniedz ļoti labas iespējas – pietuvināt arī teorētisku eksāmenu pēc iespējas tuvāk reālajai dzīvei. Šo iespēju izmanto CSDD, iekļaujot eksāmenā video jautājumus, kas virtuāli topošajam auto vadītājam ļauj piedzīvot sarežģītas, pat bīstamas situācijas uz ceļa, tādējādi attīstot viņa spēju prognozēt notikumus un pieņemt pareizos lēmumus.

“Tas lielais mērķis ir – iepazīstināt jaunos autovadītājus gan apmācības laikā, gan pārbaudīt viņu zināšanas eksāmenu laikā ar dažādām bīstamām situācijām,

lai tādējādi cilvēks, jau patstāvīgi vadot transporta līdzekli, varētu labāk atpazīt šīs situācijas, zinātu pareizāku rīcību,"

stāsta direkcijas kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

No maija katrs B kategorijas teorijas eksāmens tiks papildināts ar trīs video jautājumiem par tēmām ceļš un laikapstākļi, bīstamības paredzēšana ceļu satiksmē un satiksmes kultūra. Jautājumu skaits eksāmenā nemainīsies, tāpat nemainīsies eksāmena ilgums un maksa par to.

No trešdienas CSDD teorētiskajos eksāmenos būs arī video jautājumi Baiba Kušķe

  “Mums jau ilgu laiku, protams, šis eksāmens ir datorizēts, un tātad tagad trīs no jautājumiem būs šie video jautājumi,” skaidro Teteris. “Šos video rullīšus varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu, protams, jāņem vērā tas, ka eksāmena kopējais ilgums nemainās, tas ir 30 minūtes”.

  “Tas palīdzēs jaunajiem autovadītājiem saprast situāciju ne tikai bildēs, bet kā tas notiek dzīvā situācijā. Saprast, izprast un mācēt atbildēt," atzinīgi gan pašu ideju, gan izstrādātos jautājumus vērtē Braukšanas instruktoru biedrības valdes loceklis Andris Ķerpe.

  "Es domāju, ka šajā gadījumā noteikti vieglāk būs tiem licējiem, kas jau ir braukuši ar mašīnu vai mācās braukt pie instruktora, jo varbūt jau līdzīgas situācijas ir bijušas un viņi tās varēs vieglāk uztvert, bet kopumā es domāju, ka tas ir kaut kas jauns, interesants un varbūt par cilvēki iegūs lielāku interesi mācīties teoriju no šāda savādāka skatpunkta," saka Ķerpe.

  Jo eksāmens tuvāk dzīvei, jo labāk – atzīst arī auto eksperts Pauls Timrots. Viņš prognozē, tas ir tikai pirmais solis, drīz vien uz virtuālo vidi varētu pārcelties arī citi auto braukšanas apmācības procesi. “Ņemot vērā, ka šajos laikos lielākā daļa cilvēku to vien dara, kā skatās visādus video telefonos, tad viņiem tas varētu sagādāt sajūtu, ka viņi jūtas kā mājās," norāda Timrots. "Es domāju, ka mēs neesam tālu no tā, ka varbūt kaut kāda pirmā eksāmena daļa braukšanā varētu notikt arī datorā kā stimulatorā, lai nedeldētu riepas, netērētu degvielu un neriskētu salauzt mašīnu. Arī lielu daļu apmācību ar laiku varētu padarīt par datorspēli. Tā kā šis ir tikai pats, pats pirmais solītis. Un eksāmenus liek jauni cilvēki lielākā vairumā, līdz ar to viņiem vispār tur nebūs nekādu kreņķu," pauž Timrots.

  Latvija ir trešā valsts Eiropas Savienībā aiz Vācijas un Lielbritānijas, kas ievieš video jautājumus teorētiskajā eksāmenā topošajiem auto vadītājiem. Jaunieviesums spēkā stāsies no 2.maija.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti