No oktobra Rīgā par skolēnu pusdienām plāno 1,15 eiro vecāku līdzmaksājumu dienā

Rīgā skolēnu vecāku līdzmaksājums par ēdināšanu skolās no oktobra būs 1,15 eiro dienā. Tiesa, pusdienas aizvien būs par brīvu 1.–4. klašu skolēniem, kā arī sociālo grupu lokam.

Rīgas dome informēja, ka domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja lēma par izmaiņām pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanas finansējumā.

Izglītojamiem pašvaldība nodrošinās ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu. Vecāku līdzmaksājuma apmērs būs 1,15 eiro skolās (viena ēdienreize – pusdienas) un 2 eiro pirmsskolās (trīs ēdienreizes – brokastis, pusdienas, launags) par ēdināšanu vienā mācību dienā.

1.–4. klašu skolēniem arī turpmāk ēdināšanas izdevumi pilnā apmērā tiks segti no valsts un pašvaldības budžeta.

Tāpat no pašvaldības līdzekļiem pilnā apmērā segs ēdināšanas izdevumus izglītojamiem, kuru ģimenes atzītas par trūcīgām, maznodrošinātām vai reģistrētas Rīgas ģimeņu atbalsta reģistrā, kā arī bāreņiem, invalīdiem un bērniem, kuru aprūpes pienākumu vecāki nepilda.

Pašvaldība aicina savlaicīgi pārliecināties par atbilstību kādai no minētajām sociālajām grupām, nepieciešamības gadījumā aktualizējot datus un noformējot attiecīgo statusu. To var izdarīt Rīgas domes Labklājības departamenta tīmekļvietnē.

Lai audzēkņiem, vecākiem, izglītības iestādēm un ēdinātājiem atslogotu mācību gada sākumu, kas saistīts ar dažādiem jauninājumiem un izaicinājumiem, 2022. gada septembrī izglītojamo ēdināšanu tāpat kā līdz šim apmaksās no valsts un pašvaldības budžeta līdzekļiem, bet

vecāku līdzmaksājums tiks piemērots no 1. oktobra.

To administrēs ēdināšanas uzņēmumi, kas publiskā iepirkuma rezultātā ieguvuši tiesības sniegt ēdināšanas pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādēs.

Attiecīgais lēmuma projekts vēl ir jāapstiprina Rīgas domes sēdē, kas tiek plānota 24. augustā.

KONTEKSTS:

Rīgā no 1. septembra plānots palielināt maksu par ēdināšanu izglītības iestādēs, kas prasīs 16,9 miljonus eiro gadā. Izmaksu pieaugumu ir iecerēts segt daļēji no pašvaldības budžeta un daļēji ar 5.–12. klašu audzēkņu vecāku līdzmaksājumu.

Tikmēr valdību veidojošo partiju koalīcija vienojusies par papildu finansējumu 1. līdz 4. klases skolēnu brīvpusdienām rudenī. Vienošanās paredz no septembra viena skolēna paēdināšanai atvēlēt 2,15 eiro dienā tagadējo 1,42 eiro vietā. Tomēr pieļauts, ka šī summa rudenī varētu arī pieaugt. Savukārt jaunajā gadā summa viena skolēnu paēdināšanai varētu pārsniegt 3 eiro dienā. 

Par to, ka patlaban noteiktie 1,42 eiro dienā viena skolēna paēdināšanai ir nepietiekami, Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Zemkopības ministrija, pašvaldības un vecāku organizācijas vienojās jau pavasarī. Tāpēc iesaistītās puses izstrādājušas jaunu ēdināšanas maksas aprēķinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti