Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

NMPD brigāde bez šofera darbojas sekmīgi

NMPD brigāde bez šofera Daugavpilī darbojas sekmīgi

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pilotprojekts par dienas brigāžu izveidi, kurās strādā divi mediķi bez operatīvā transporta autovadītāja, uzsākts pirms trīs mēnešiem. Šobrīd apkopotie rezultāti liecina, ka darbs rit sekmīgi: resursi ir racionāli izmantoti, darbinieki daudz motivētāki un palīdzība cietušajiem sniegta līdzvērtīgā līmenī kā pārējām brigādēm trīs cilvēku sastāvā. Tāpat mediķiem, kas paši vada dienesta transportu, par teju 40% palielināts atalgojums. Pagaidām valstī izveidotas piecas dienas brigādes, no kurām trīs atrodas Rīgā, viena Jūrmalā, un septembrī viena dienas brigāde darbu uzsāka arī Daugavpilī.

NMPD darbinieka soma sver apmēram 15 kilogramus un kopā ar tikpat smagu aparatūru dažkārt jānes augšā līdz pat 9. stāvam. Taču Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciālisti Daugavpilī, kas kopš 1. septembra strādā dienas brigādē un paši brauc pie operatīvā transporta stūres, atzīst, ka, komandā strādājot, viss ir pa spēkam. Abi pilotprojekta ideju vērtē atzinīgi, jo mēnesī strādā 12 dienas maiņas 14 stundu garumā un tāds ritms ļauj pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni, kā arī saglabāt lielāku vēlmi atkal strādāt.

"Mēs izguļamies naktī, mēs ar jauniem spēkiem nākam uz maiņu, un, es domāju, tas ir tikai pozitīvi mūsu pacientiem, ka mums nav tāda noguruma," sacīja ārsta palīgs NMPD Latgales reģionālajā centrā Vladislavs Gasjaņecs. "Tu esi pirmais, kurš palīdz cilvēkam, man ļoti patīk. Mēs palīdzam viens otram, viens somiņu paņem, otrs aparatūru," piebilda ārsta palīgs NMPD Latgales reģionālajā centrā Irina Puiša.

Pilotprojekts ilgst trīs mēnešus, vēl četras dienas brigādes darbojas Rīgā un Jūrmalā. Līdz šim apkopotie dati liecina, ka dienas brigādes bez šofera darbojas līdzvērtīgi diennakts brigādēm ar šoferi: izsaukuma vietā abas ierodas vidēji astoņu minūšu laikā un palīdzību sniedz arī smagi cietušiem pacientiem. Trīs mēnešu laikā piecas dienas brigādes devušās uz vairāk nekā 1700 izsaukumiem.

Latgalē diennaktī vidēji ir 160 izsaukumi, ātrās palīdzības punkti izvietoti 15 dažādās vietās un tajos strādā 34 brigādes. Mediķi, kuri paši stūrē operatīvo transportu, bīstamās situācijās uz ceļa nav nonākuši, tomēr iesaka autovadītājiem būt vērīgākiem un atbildīgākiem.

Pilotprojekts ilgs līdz šī gada beigām, šobrīd kā galveno izaicinājumu, pašiem stūrējot ātrās palīdzības auto, speciālisti redz ceļus ziemas apstākļos. Ja tomēr šīs bažas būs veltīgas, nākamgad tiks rosinātas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, lai dienas brigādes ieviestu visās lielākajās pilsētās, bet medicīnas koledžām sniegti priekšlikumi, lai šāda veida brigādes darbam nepieciešamās prasmes topošie mediķi apgūtu jau studiju laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt