NEPLP informējis Lielbritānijas mediju regulatoru par neobjektīvu raidījumu «Ren TV Baltic»

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informējusi Lielbritānijas mediju regulatoru "Ofcom" par Monitoringa nodaļas fiksētu likuma pārkāpumu programmas "Ren TV Baltic" raidījumā "Vojennaja taina", informēja NEPLP.

Augstāk minētās programmas 13. aprīļa raidījumā nav ievērota objektīva attieksme pret faktiem un atspoguļoti nepamatoti viedokļi un fakti. Pārkāpumi fiksēti raidījuma sižetos par karadarbību Ukrainā un militārās tehnikas specifiku, uzsverot Krievijas armijas neapstrīdamo pārākumu, norādīja NEPLP.

NEPLP priekšsēdētāja vietnieks, par informatīvās telpas aizsardzības jautājumiem atbildīgais padomes loceklis Ivars Āboliņš uzsvēra, ka "šajā laikā ir būtiski izprast, ka informatīvajā karā iesaistītie mediji pēc būtības vairs nav mediji, bet gan ir kara instrumenti un Krievija, izmantojot milzīgus finanšu un juridiskos resursus, šos instrumentus izvieto visā Eiropā".

Viņš norādīja, ka šī iemesla dēļ daudzi Latvijā redzamie Krievijas televīzijas kanāli juridiski ir reģistrēti Lielbritānijā, Zviedrijā vai citās valstīs. 

NEPLP tādējādi var tikai konstatēt iespējamos likumu pārkāpumus un operatīvi informēt to valstu regulatorus, kuru teritorijā attiecīgā televīzijas programma ir reģistrēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti