Negodprātīgu uzņēmēju dēļ Krievija var slēgt robežu Latvijas produktiem

Negodprātīgu uzņēmēju dēļ Krievija var slēgt robežu Latvijas produktiem. Par to brīdina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Grebņevas robežkontroles punktā Krievija ir aizturējusi divas gaļas kravas, kas izvestas no Latvijas, bet kuru pavadzīmes, visticamāk, ir viltotas.

Dokumentos rakstīts - vistas gaļa, bet kravā  patiesībā  - 40 tonnas cūkgaļas un cūku mēles. Šādu nesakritību atklājuši Krievijas Veterinārā un fitosanitārās uzraudzības dienesta "Rosseļhoznadzor" inspektori, pārbaudot divus auto furgonus no Latvijas. "Rosseļhoznadzor" paziņojis, ka ir novērsis cūkgaļas kontrabandas mēģinājumu no Latvijas.

Janvāra beigās Krievija aizliedza dzīvu cūku un cūkgaļas importu no Eiropas Savienības valstīm, jo Lietuvā konstatēja Āfrikas cūku mēri. Pārtikas un veterinārais dienests uzsver  - pietiek ar vienu šādu nepatīkamu gadījumu, lai Krievija pasludinātu sankcijas arī pret Latviju.

„Ņemot vērā notikumus kaimiņvalstī Lietuvā, kad tika slēgtas noliktavas, ir patiesas bažas par to, ka šādas sankcijas var tikt piemērotas arī pret Latviju. (..) Tad Latvijas uzņēmējiem šis tranzīta ceļš caur Latvijas kontrolpunktiem tiks slēgts uz Krieviju. Uzņēmēja rīcība ir ļoti neētiska, ne tik vien pret sadarbības partneriem, bet kopumā pret valsti. Tiek sagrauts valsts labais tēls,” saka PVD Robežkontroles departamenta direktore Iveta Šice-Trēde.

PVD sācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu kravas saņēmēju un to, kāda ir gaļa izcelsme. Gaļas kravas, visticamāk, nākušas no Spānijas vai Vācijas, bet tās pārvadāja Latvijas kompānija. Eiropas Savienības iekšienē gaļas pārvadājumi notiek brīvi, bet, ja gaļa tiek eksportēta uz trešajām valstīm, ir nepieciešams kravas veterinārais sertifikāts. Dienests neizslēdz iespēju, ka runa varētu būt par krāpniecisku shēmu. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti