Dienas ziņas

Izsolē nonācis uzņēmums «Milda KM»

Dienas ziņas

Atjaunojot biotopu, nozāģē arī lielās priedes

Neatbilstīgi izlietotas mērķdotācijas

Neatbilstoši iztērētās dotācijas ceļiem Mērsrags atmaksās, ieguldot ceļu remontos

Satiksmes ministrijas auditā par mērķdotāciju izlietojumu ielu un ceļu uzturēšanai šogad konstatēts, ka deviņās pašvaldībās finanšu līdzekļi izlietoti neatbilstīgi. Viena no tām ir Mērsraga novads. Lai gan Mērsrags saņēmis vismazāko dotāciju, neatbilstības naudas izlietojumā ir vislielākās, un novads plāno to atmaksāt, ieguldot ceļu remontos.  

Auditā Mērsraga novadā pārbaudīts naudas izlietojums no 2016. - 2018. gadam,  konstatēts, ka no 84 000 eiro piešķirtā finansējuma vairāk nekā 64 000 eiro izlietoti neatbilstoši.

Pēc Satiksmes ministrijas pārstāves Ivetas Kancēnas teiktā, teju 50 000 izmaksāti ceļu strādnieka algai, kurš ir algots arī citiem darbiem pašvaldībā, kas nav saistīti ar autoceļu uzturēšanu.

“Auditori konstatējuši, ka ir apmaksāta traktortehnikas noma, traktortehnikas remonts. Mērķdotācijas līdzekļi tika izlietoti arī par tādu ceļu uzturēšanu, kuri nav uzskatāmi par pašvaldību ceļu komplekso sastāvdaļu,” stāstīja Iveta Kancēna.

Pēc grāmatvedības uzskaites datiem neesot bijusi iespēja pārliecināties par 16 000 eiro mērķdotāciju izlietojumu. Dotāciju izlietojums tiek uzskatīts par atbilstošu tad, ja ceļu posmi ir iekļauti valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” reģistrētajā Mērsraga novada ceļu un ielu sarakstā.

Kā piemēru var minēt pie Mērsraga tilta izbūvēto bruģi. Praktiski šie ir ielu labiekārtošanas darbi, bet pēc Mērsraga novada domes priekšsēdētāja Roberta Šiliņa teiktā, šie darbi neatbilst mērķdotāciju noteikumiem.   

“Darītas lietas, kuras patiesībā arī ir darītas ceļiem, tikai viņas nav atbilstoši noformētas. Veidojās šī neatbilstība, par ko mums pārmet Rīga, bet tajā pašā laikā mēs stāvam pie ceļa, kas šovasar ir remontēts, un peļķes ir kļuvušas tikai lielākas. Ir iztērēti miljoni, un par to neviens negrib atbildēt,” norādīja Šiliņš.

Šiliņš uzskata, ka mērķdotācija ir ļoti maza un ar to nepietiekot pilnīgi nekam. Papildus dotācijām par pašvaldības līdzekļiem tiek šķūrēti ceļi no sniega, lāpītas bedres, kaisīti trotuāri un citi ar ielu labiekārtošanu saistīti darbi.

“Mums valsts iedot knapi pusi no nepieciešamā, lai izpildītu programmu minimumus. Vairāk nekā 20 tūkstoši gadā, ko mēs ieguldām no sava budžeta. Pretējā gadījumā, ja mēs to nedarītu, tad ziemā ceļi nebūtu šķūrēti un greiderēts būtu vienreiz gadā,” klāstīja Šiliņš.

Trīs gadu laikā Mērsraga novads plāno neatbilstoši iztērētos līdzekļus atmaksāt, ieguldot līdzekļus ceļu remontdarbos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt