Mūrniece: Pašvaldību laikraksti kropļo konkurenci

Saeimas priekšsēdētāja, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas biedre Ināra Mūrniece uzskata, ka ar likuma izmaiņām būtu jāierobežo pašvaldību izdotie laikraksti, lai tie neizspiestu no reģioniem neatkarīgu presi. Tiesa, konkrētus likuma grozījumu priekšlikumus Mūrniece sagaida no Kultūras ministrijas.  

Pašvaldību izdotie preses izdevumi kropļo konkurenci un būtu jāierobežo,  Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” atzina  Mūrniece. Lai ierobežotu pašvaldību laikrakstu spiedienu uz reģionālās preses izdevējiem, Kultūras ministrijai būtu jānāk klajā ar iniciatīvām likuma grozījumiem.  

Mūrniece norādīja, ka diskusija par pašvaldību laikrakstiem jau uzsākta, pēc reģionālo laikrakstu redaktoru iniciatīvas komisijas sēdē izskatīts šis jautājums un deputāti dzirdēja sūdzības par žurnālistu neielaišanu pašvaldību sēdēs. Žurnālistu tiesību aizsardzība ir nodrošināta, bet viņiem pašiem jāizrāda pilsoniskā drosme un jāvēršas policijā, ja viņus izraida nepamatoti. 

Saeimas deputāti problēmu ar pašvaldību subsidētajiem medijiem saprot, bet tai pašā laikā daži uzskata, ka nekas nav jādara; tiesa gan, tiek pieļauts kompromiss, ka pašvaldību laikrakstos vismaz varētu neizvietot reklāmu, lai nekropļotu konkurenci tirgū, pauda Mūrniece.

Jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā marta vidū tika izskatīta 11  reģionālo laikrakstu galveno redaktoru parakstītā vēstule, kurā redaktori aicina deputātus izbeigt pašvaldību piekopto praksi, kas kropļo mediju tirgu un apdraud reģionālās preses dzīvotspēju. 

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti gan vienojās, ka situācija jāmēģina labot, pieņemot likuma grozījumus. Tomēr deputātiem nav īstas vienprātības par to, vai pašvaldībām jāaizliedz nodarboties ar izdevējdarbību. Tā, piemēram, Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Augusts Brigmanis jau otrdien paziņoja, ka šādu aizliegumu neatbalstītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti