Mūrniece: Ministri valsts pārvaldes reformā cenšas pasargāt savas jomas

Līdzšinējās diskusijās par Valsts kancelejas izstrādāto valsts pārvaldes reformu redzama ministru vēlme pasargāt savas jomas – "katrs to deķīti velk uz savu pusi", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Saeimas priekšēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Pēc viņas sacītā, valsts pārvaldes reforma ir būtiska, un tā ir jāīsteno, lai sakārtotu valsts pārvaldi – lai tā būtu efektīva un lai tajā strādājošo atalgojums būtu konkurētspējīgs, salīdzinot ar privāto sektoru.

Mūrniece norādīja, ka viņa Saeimā redz vēlmi īstenot šo reformu, kas gan līdz šim "vēl īsti nav iekustējusies". No premjera Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) puses redzama stingra apņemšanās šo reformu īstenot.

Taču no diskusijām redzams, ka ministri cenšas pasargāt konkrētas jomas, un "katrs velk deķīti uz savu pusi". Tādēļ valdībai pašai vēl vajag piestrādāt pie valsts pārvaldes reformas un jānāk klajā ar konkrētu piedāvājumu, teica Mūrniece.

"Saeimā ir konceptuāls atbalsts [valsts pārvaldes reformai]," piebilda Saeimas priekšsēdētāja.

Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis intervijā Latvijas Radio atzina, ka saistībā ar piedāvāto valsts pārvaldes reformu lielākās diskusijas gaidāmas par iecerēto štatu samazināšanu. "Tas, kas ir tas sāpīgākais, protams, izraisa lielākās diskusijas," piebilda Valsts kancelejas vadītājs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien, 14. novembrī, atbalstīja Valsts kancelejas izstrādāto valsts pārvaldes reformu plānu, kurā paredzēts triju gadu laikā samazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu par 6% jeb aptuveni 3500 cilvēkiem un reformēt mazās valsts iestādes.

Ministrijas sadarbībā ar Valsts kanceleju izvērtējumus par katrā resorā strādājošo skaita samazināšanu izstrādās līdz nākamā gada marta sākumam. Savukārt valdība par štatu samazināšanu varētu lemt jau jūnijā.

Pilnībā reformu plānots pabeigt 2020. gadā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti