4. studija

Kādu ugunsdzēsības aparātu izvēlēties un kā pareizi ar to rīkoties?

4. studija

Kāpēc pārtikas veikalos rīta pusē bieži ir pustukši plaukti?

Vai aizliegums darba laikā izmantot mobilos tālruņus ierobežo māmiņu tiesības?

Muitas pārvaldē darba laikā aizliedz izmantot mobilos tālruņus; darbinieki sašutuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes darbiniekiem darba laikā aizliegts izmantot mobilos tālruņus. Īpaši par to sašutušas ir jaunās māmiņas.

16. martā VID pieņemtie iekšējās kārtības noteikumi muitas amatpersonām darba laikā muitas kontroles punktos liedz pie sevis glabāt un lietot mobilo tālruni. Tomēr īpaši neapmierinātas ir mātes, kuras arī darba laikā vēlas uzzināt, vai, piemēram, atvase droši pārnākusi mājās no skolas.

VID Muitas pārvaldes “Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība” valdes priekšsēdētājs Edagrs Mazuls par to neslēpj neapmierinātību. “Daugavpilī katra otra izsmēķētā cigarete ir kontrabandas. Valsts budžets zaudē simtiem miljoniem eiro dēļ kontrabandas precēm, un mēnesi atpakaļ ir izdomāts jauns veids, kā cīnīties ar kontrabandu, kas, mūsuprāt, ir pilnīga kārtējā imitācija. Proti, cilvēkiem atņemot telefonus,” stāsta Mazuls.

Viņš retoriski jautā – “kādā veidā, atņemot jaunai māmiņai telefonu, mēs apkarosim preču kontrabandu?”.

VID Muitas pārvaldes direktora vietnieks Raimonds Zakuls gan norāda, ka telefonā var būt ielādētas dažādas programmas, kas var tikt izmantotas “nelegālai saziņai”. “Vēloties novērst šos riskus, esam ieviesuši šādus ierobežojumus,” skaidro Zakuls. “Tie ir konkrēti fakti,” uz konkrētiem gadījumiem atsaucas Zakuls.

Tomēr Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība uzskata, ka šī ir tikai cīņas pret korupciju un kontrabandu imitācija un cīņā pret nelegālo cigarešu ievešanu būtu jāizmanto pavisam citas metodes.

“(..) nosakām, ka telefoni, ko drīkst lietot, ir vecās paaudzes, kur nevar uzinstalēt interneta aplikācijas, ne kādas citas aplikācijas, kas traucētu telefonsarunu noklausīšanos,” saka Mazuls. “Es domāju, vecā “Nokia” ir kompromiss, kur tu vari veikt gan sarunas, gan sūtīt SMS, tai pašā laikā mums saka – “Nē, tas arī nav pieņemams",” bilst Mazuls.

Arodbiedrība jau vērsusies Tiesībsarga birojā, kas atbildi gan vēl nav sagatavojis. Savukārt Valsts darba inspekcijas ieskatā ir situācijas, kad darba devējs tik tiešām varētu liegt izmantot personīgo mobilo telefonu darba laikā.

“Droši vien, kā jau mēs bieži vien sastopamies, viss ir atkarīgs no konteksta un individuālām situācijām,” komentē Tiesībsarga biroja pārstāve Madlēna Vahere. “Iespējams, ir situācijas, kur portatīvās ierīces tiešām var kaitēt darba veikšanai, tomēr, kā jau minēju, ir jāizvērtē individuāli katrs gadījums,” saka Vahere.

“Darba likums nereglamentē tik detalizēti šīs darbinieku un darba devēju attiecības,” piebilst Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas vadītāja Mārīte Noriņa. “Protams, ja tas ir objektīvi pamatots un ir jāsasniedz zināms mērķis. Iespējams, ja nav citu līdzekļu, ar ko šo mērķi sasniegt, darba devējs varētu ieviest šādu aizliegumu, bet jebkurā gadījumā tas ir jāvērtē katrā konkrētā situācijā,” saka Noriņa.

VID Muitas pārvaldes darbinieki gan vēl cer, ka izdosies rast kompromisu un viņiem netiks liegta saziņa ar tuviniekiem arī darba laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti