Panorāma

A. Gobzemam liegs apmeklēt sešas plenārsēdes

Panorāma

Panorāma

“Muceniekos” – deviņi inficētie

«Muceniekos» Covid-19 atklāj 9 patvēruma meklētājiem

Kurš drīkstēs, bet kurš – nedrīkstēs, jo ir Covid-19 pozitīvs vai kontaktpersona, atstāt patvērumu meklētāju centra “Mucenieki” teritoriju? Šis jautājums šonedēļ nokaitējis atmosfēru “Muceniekos”. Tagad situācija kļuvusi mierīgāka, un Covid-19 testi turpinās.

Līdzīgi kā otrdien, 7. septembrī, arī dienu vēlāk liela daļa “Muceniekos” izvietoto patvēruma meklētāju bija sapulcējušies iestādes pagalmā. Atmosfēra gan vairs nebija tik saspīlēta. Cilvēki samierinājušies ar administrācijas prasību un bez īpašiem iebildumiem nodeva Covid-19 testus cerībā, ka negatīvs rezultāts ļaus atcelt karantīnu un līdzīgi kā iepriekš dienas laikā doties ārpus iestādes teritorijas.

Patvēruma meklētāju pagaidu uzturēšanas centrs "Mucenieki"

Patvēruma meklētājs, Irākas kurds Džagars noliedza kādus nemierus centrā:

LTV: Vai varat pastāstīt, kas notiek iekšpusē? Vai tas ir kāds protests?
Džagars: Nē. Mums šeit iekšā viss ir labi un kārtībā. Mums šeit nav nekādu problēmu. Visi cilvēki ir nodevuši testus, un ir negatīvi. Cerams, ka tagad viss būs kārtībā.
LTV: Vai cilvēki ir vīlušies vai dusmīgi par kaut ko?
Džagars: Nē, nē, viss ir kārtībā!

Džagara apgalvojums, ka visu patvēruma meklētāju testi bijuši negatīvi, gan nesakrīt ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teikto. Kā skaidroja iestādes vadītāja Maira Roze,  testus patiešām nodevuši visi “Mucenieku” iemītnieki, bet rezultāti vēl tiek apkopoti. Taču jau tapis zināms, ka vismaz deviņi no 260 “Mucenieku” iemītniekiem ir Covid-19 pozitīvi.

Šie cilvēki jau ir izolēti, un PMLP konsultējas ar epidemiologiem, kā tālāk rīkoties. Līdz tam laikam iemītniekiem būs liegts atstāt teritoriju.

“Situācija ir diezgan saspringta, jo šie cilvēki bija jau pēc ierašanās Latvijā sēdējuši karantīnā. Un ļoti gaidīja brīdi, kad vairs nebūs kārtība sēdēt tikai istabā. Mūsu iemītniekiem tā doma ir tāda – labi, tie deviņi lai sēž karantīnā, bet pārējie esam brīvi un varam doties ārā no teritorijas,” skaidroja Roze.

Par to, kuri tiks paturēti karantīnā un kuri varēs atstāt centru, lems imigrācijas speciālistu un epidemiologu kopīga darba grupa.

Pēc neoficiālas informācijas, papildus neapmierinātību “Muceniekos” izmitināto Irākas kurdu vidū radījis apstāklis, ka

vairāki viņu tautieši pēc intervijas ar Valsts drošības dienestu pārvietoti uz aizturēšanas centru un viņiem, visticamāk, tiks liegts saņemt patvērumu Latvijā.

Tādēļ situāciju izmitināšanas centrā turpina uzraudzīt vairākas policijas ekipāžas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt