Dienas ziņas

Ceļš pasažieriem kļūs dārgāks

Dienas ziņas

Jūrmalas Neredzīgo biedrības izstāde

Modernizē Aizputes novadpētniecības ekspozīciju

Modernizē Aizputes novadpētniecības muzeja ekspozīciju 

Šogad aprit 20 gadu, kopš Aizputes Jaunajā pilsmuižā, kur savulaik bija skolas internāts, darbu sāka novadpētniecības muzejs. Ar finansiālu atbalstu dažādiem projektiem muzejam izdevies gan paplašināties, gan veidot aizvien jaunas ekspozīcijas. Patlaban pārvērtības piedzīvo senākā no tām, kas veltīta pilsētas vēsturei. 

Tas ir liels izaicinājums - vienā nelielā telpā parādīt Aizputes vēsturi no 13. gadsimta līdz mūsdienām, atzīst ekspozīcijas veidotājas. Tā kā pārdomāti tiek izmantots katrs centimetrs, tad arī vienīgais logs tiek aplīmēts ar fotogrāfijām - unikālām liecībām, ko iemūžinājis aizputnieks Varis Sants. Tajās redzamas Aizputes senās ielas un mājas pirms simt gadiem tas,un kādas tās ir šobrīd.

"Veidojas fantastisks efekts, kad tiek izslēgta gaisma. Izskatās kā gaismas kaste, jo no ārpuses nāk gaisma, bet iekšpusē tā bloķēta, veidojas interesants efekts, un arī telpa ir aizpildīta interesantā veidā," stāstīja māksliniece, maketētāja Ilze Riekstiņa.

Ekspozīciju veidos stilizēta iela, kas tiks apdzīvota, uzskatāmi  hronoloģiski parādot pilsētu un tās iedzīvotājus dažādu varu periodos, jo, kā zināms, Aizpute savulaik bijusi viens no ietekmīgākajiem centriem Kurzemē. Aktuāli tas esot šobrīd, pirms gaidāmās administratīvi teritoriālās reformas, kas iezīmēs jaunu vēsturisko pagriezienu.

"Šeit esam ieplānojuši sienu, kur būs vieta mainīgām ekspozīcijām un iespēja cilvēkiem pašiem izteikt savu viedokli par to, kādu viņi grib redzēt Aizputi," skaidroja ekspozīcijas kuratore Krista Karlsone.

Lai labāk izprastu sarežģītos vēstures līkločus, ekspozīcijā būs aplūkojami ne tikai senie priekšmeti, bet arī mūsdienām raksturīgās lietas. Piemēram, kā šī laika ražošanas paraugs ekspozīcijā tiks iekļauts vīna darītavā tapušais džins, savukārt sadraudzību raksturos kaklasaite.

"Šis ir viens no maniem mīļākajiem ekspozīcijas priekšmetiem. Es to uzskatu par zelta atradumu muzeja krājumā. Tā ir kaklasaite, kuru uzdāvinājis Švercenbahas mērs Aizputes mēram," stāstīja kuratore.

Modernizētā ekspozīcija "Aizpute laikmetu griežos" savas durvis apmeklētājiem vērs janvārī. Tas ir mērķtiecīga trīs gadu darba rezultāts, kas izmaksājis aptuveni 25 tūkstošus eiro un ko finansiāli atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Aizputes novadpētniecības muzejā kopumā apskatāmas 13 dažādas ekspozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt