Panorāma

Baltkrievija sāk ielādēt kodoldegvielu Astravjecas AES

Panorāma

Ko partijas sola rīdziniekiem mājokļu politikā?

Ģimene vēršas slimnīcā ar oficiālu sūdzību

Mirušā priestera ģimene vērsīsies slimnīcā ar oficiālu sūdzību

Mirušā priestera Gregora Ķibuļa ģimene vērsīsies Stradiņa slimnīcā ar oficiālu sūdzību par viņa aprūpi Neatliekamās medicīnas centrā. Ģimene uzsver, ka viņu izrakstīja ar lielām sāpēm un tas, ka nākamajā dienā viņš mira, liecina, ka veselības stāvoklis bija kritisks.

Šonedēļ plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja ģimenes stāsts par sirmo vīru, kuru no slimnīcas izrakstīja bezspēcīgu un ar vēnās atstātām zāļu sistēmas adatām.  

Lēdmanes baznīcas priesteris mira mājās. Tuvinieku izsauktās neatliekamās palīdzības brigādes darbinieki nespēja viņu reanimēt. Viņš bija krietnos gados un slims. Taču radus pārsteidza tas, ka dienu iepriekš viņu dažu stundu laikā izrakstīja no Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra, kurp viņu nogādāja “ātrās palīdzības” brigāde.

Priesteri izrakstīja, bet zāles gan ne. 

Viņa tuvinieks, kura vārds un uzvārds LTV ir zināms, piekrita, neminot savu vārdu, pastāstīt, kā pagāja priestera pēdējais vakars un nākamā diena.

“Riktīgi sāp vēdera lejas daļa, uz muguru aiziet. Man mammīte mirusi, man tak bija tie morfija plāksteri. Ar vēzi aizgāja. To plāksteri uzlīmēju. Vidēja stipruma uzlīmēju, palika labāk,” stāstīja radinieks.

Viņš stāstīja, ka mediķi bija vienaldzīgi un “kad atbrauca mājās, saku, paklau, bet tak sāp, pat ja pretsāpju nelīdz. [..] Es kā pateicu, ka viņš ir 1933. gada, it kā ar roku atmet. Nu, ko tu gribi, ka tev 87 gadi.”

Tāpat tuvinieks vēlreiz apstiprināja, ka pacientam abās vēnās bija ievietotas sistēmas zāļu ievadei.

Stradiņa slimnīcā gan apgalvo, ka gan medicīniskajā dokumentācijā fiksēts, gan novērošanas kamerās esot redzams, ka tās izņemtas.

Bet ģimene stāsta, ka adatu izņēma tikai neatliekamās palīdzības brigādes darbinieki, kuri nākamajā dienā slimnieku reanimēja.

“Viņi paņem tur tās rokas, vajag spiedienu mērīt. Krekliņš bija. Paskatos. Adatas! Es līdz tam nezināju. Neko neteica, ka abās rokās. Vienu adatu ātrie izņēma, tur vajadzēja spiedienu mērīt. Otrā palika. Neko neizņēma. Izraksta cilvēku kā mašīnu no servisa. Skrūvīti kaut kur neieskrūvēja…” stāstīja radinieks.

Mirušā priestera ģimene vērsīsies Stradiņa slimnīcā ar oficiālu pretenziju.

“Nevis sūdzēt, bet nepūt pīlītes. Nu atzīsti, ka tā bija. Bet vissāpīgākais, ka tas turpināsies. Pat suni, kaķi apčubina, bet te cilvēku – “ai nu ko, 87 gadi”,” iemeslus skaidroja radinieks.

Stradiņa slimnīcā šo gadījumu jau izskatīja un sākotnēji nekādus pārkāpumus neatklāja. Tas, ka pacients tika izvests laukā, atdodot viņu tuviniekiem, nav pārkāpums. Slimnīcas darbinieks viņu vienu neatstāja un sagaidīja tuviniekus.

“Izrunājos ar ārstējušo ārstu, izmeklējumi neliecināja, ka būtu jāpaliek slimnīcā. Akūtas pataloģijas netika konstatētas,” iepriekš norādīja Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra atbildīgā ārste Aļona Prutkova.

Šodien Stradiņa slimnīcā komentēt notikušo kameras priekšā atteicās. Savu viedokli slimnīca pauda rakstiski.

“Pēc pirmās situācijas pārbaudes pārkāpumi pacienta aprūpē nav konstatēti. Protams, ja saņemsim oficiālu sūdzību no piederīgajiem, mums būs pamats veikt atkārtotu, detalizētāku notikumu pārbaudi,”  norādīja slimnīcas Komunikācijas daļas pārstāve Evija Mileiko.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā skaidro, ka nav tiesiska pamata publiski apstiprināt vai noliegt, ka no slimnīcas izrakstītā pacienta vēnās bija adatas. Taču, tā kā būs oficiāla tuvinieku sūdzība, dienests šādu informāciju sniegs oficiālā kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt