Ministrija liek Jaunjelgavas domei skaidrot atbalsta paušanu Katalonijas pašvaldībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) skaidrojis savu viedokli saistībā ar atbalsta vēstules nosūtīšanu Katalonijas Pašvaldību asociācijai un Katalonijas Pašvaldību asociācijai par neatkarību, informēja Libeks.

Domes priekšsēdētājs klāstīja, ka viņam ministrijā skaidrots, kādas ir pašvaldības funkcijas un pienākumi, un kas ietverts Ārlietu ministrijas (ĀM) funkcijās.

"Man tika interpretēti likumi. Palikām katrs pie sava viedokļa," domes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka pašvaldībai bija tiesības paust atbalstu sabiedriskajām organizācijām, kas iepriekš šādu lūgumu izteikušas.

Pirms paskaidrojumu sniegšanas klātienē Libeks VARAM jau rakstījis paskaidrojumu, taču "tas viņus laikam neapmierināja".

"Viņi mēģināja vilkt domu uz to, ka esmu pārkāpis likumu," par pārrunāto stāstīja domes priekšsēdētājs. Vienlaikus viņš norādīja, ka likuma pārkāpšanas gadījumā VARAM ir tiesības atstādināt viņu no amata, taču, ja tas netiek darīts, ministrijas pārstāvju teikto var saukt par blefu.

Jau vēstīts, ka Jaunjelgavas novada pašvaldība nosūtījusi vēstuli Katalonijas Pašvaldību asociācijai un Katalonijas Pašvaldību asociācijai par neatkarību, paužot atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību.

Libeka parakstītajā vēstulē norādīts, ka Latvijas tautu un sabiedrību ir dziļi iespaidojuši pēdējo nedēļu notikumi Katalonijā.

"Lielākā sabiedrības daļa nav vienaldzīga un atbalsta Katalonijas tautas tiesības lemt par savu neatkarīgu nākotni. Cilvēki ir satraukti un sašutuši par Spānijas centrālās valdības vardarbīgajām akcijām un īstenotajām represijām," pausts vēstulē, piebilstot, ka Latvija, kas savu neatkarību atguva pēc 50 gadu ilgas Padomju Savienības okupācijas, īpaši izprot Katalonijas tautas centienus un situāciju.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs kategoriski nosoda centrālās varas īstenoto ignoranci, vardarbību un represijas pret Katalonijas politiķiem, vietējām varām, nevalstiskajām organizācijā un pilsoņiem.

Libeks arī skaidroja, ka Jaunjelgavas novada dome aicinājusi citas Latvijas pašvaldības paust solidaritāti un atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību.

Tikmēr ĀM norādīja, ka Latvijas ārpolitiku izstrādā un īsteno ĀM. Saskaņā ar Latvijas konstitucionālo iekārtu Latvija ir unitāra valsts, tādēļ saskaņā ar starptautisko tiesību normām nevienam ārpus Latvijas robežām nav pamata uzskatīt atsevišķas pašvaldības pausto nostāju Katalonijas jautājumā kā oficiālo valsts pozīciju.

ĀM skaidroja, ka attiecībā uz Katalonijas jautājumu Latvijas valdības nostāja ir nemainīga - tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un Konstitūciju.

Ministrijas oficiālajā nostājā pausta nožēla par konstatētajiem vardarbības gadījumiem un pausta cerība, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā. Tāpat ministrija uzsver, ka vardarbība nav piemērota metode, kas būtu izmantojama politiskajā procesā, vienlaikus aicinot iesaistītās puses ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti