Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Sākas vērienīgs trimdas mākslinieku izstāžu cikls

Izvēlēts Mežaparka estrādes pārbūvētājs

Mežaparka estrādi pārbūvēs «LNK, RERE»

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmo kārtu veiks pilnsabiedrība "LNK, RERE". 

Rīgas domes Īpašuma departamentā Latvijas Radio uzzināja, ka sūdzības par Mežaparka estrādes pārbūvei izvēlēto būvnieku nav saņemtas un līgumu plānots noslēgt pēc divām dienām.

Tas nozīmē, ka saglabājas cerības Mežaparka estrādes pirmo kārtu pārbūvēt līdz 2018.gada Dziesmu svētkiem.

Līguma summa – 32,3 miljoni eiro ar PVN – gan par deviņiem miljoniem pārsniedz iepriekš plānoto.

Pilnsabiedrībā ietilpst SIA "ReRe būve", SIA "LNK Construction" un AS "LNK Industries". Tā dibināta 2017.gadā. Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") skaidroja, kāpēc priekšroka dota pilnsabiedrībai "LNK, RERE".

"No trīs pretendentiem tika noraidīts vislētākais - personu apvienība "Lemminkainen". Noraidīts pēc kvalifikācijas, kā arī tehniskā piedāvājuma," viņš teica.

"Ņemot vērā, ka LNK un „Re Re” ir lētāks nekā trešais pretendents, viņš ir atzīts par uzvarētāju," skaidroja Burovs.

"Es varu droši pateikt, ka Dziesmu svētki būs termiņos, viss būs kārtībā," viņš teica.

Burovs pauda gandarījumu, ka iepirkumā uzvarējuši vietējie uzņēmēji: „Es domāju, ka tas ir pareizi, ka tādu būvi, kas ir mūsu nacionālais simbols, būvē mūsu, Latvijas, būvnieki.”

Viņaprāt, konkrētie būvnieki sevi labi pierādījuši citos projektos, tāpēc pagaidām neesot bažu, ka Mežaparka estrādi neizdosies pabeigt termiņā.

„Tie cilvēki, kas ir norādīti kā būvdarbu vadītāji un projektu vadītāji, ir tiešām labi. No „RERE” ir paredzēts Valdis Koks, kurš mums ir zināms kā atbildīgais par Nacionālo bibliotēku un vēlāk arī Nacionālo mākslas muzeju. Kā projektu vadītājs nozīmēts arī Sergejs Komarovs. Pēc savas pieredzes es ceru un faktiski esmu pārliecināts, ka problēmu būvniecības laikā ar tādiem būvniekiem nebūs, jo viņi ir pārbaudīti uz citiem objektiem,” teica Burovs.

Jau ziņots, ka pilnsabiedrība "LNK Industries Partnership" uzvarēja arī Kultūras un sporta centra ''„Daugavas” stadions'' jauno tribīņu izbūves un esošo tribīņu atjaunošanas iepirkumā. Plānots, ka līdz 2018.gada vasarā notiekošajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem stadiona skatītāju sēdvietu skaitu palielinās līdz 10 000.

Savukārt Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā 2018.gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona. Savukārt līdz 2020.gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā.

Lēsts, ka Mežaparka estrādes būvniecības pirmā kārta izmaksās 23 miljonus eiro, projekta pirmā rekonstrukcijas posma būvprojekta prezentācijā stāstīja projekta autori Austris Mailītis un Juris Poga.

No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem. Plānots, ka projekta būvniecība sāksies vasarā un Mežaparka estrāde tiks nodot ekspluatācijā 2018.gada 18.jūnijā.

10 komentāri
veiksmes stasts
RERE - remonts un reanimācija? Būs MAXIMA -2!
low-mix
TĀdi luŅI! ŠITIE DIVI UZŅĒMUMI NEJĒDZ BRUĢI UZLIKT- PAR KĀDĀM BŪVĒM MĒS ŠEIT RUNĀJAM??? TAK PIZ DEC TĀDS LOOBIJS!! KAUNS!!!!!!!
protams
Kāpēc nevienam žurnālistam nešķiet interesanti papētīt kāpēc visus lielos Rīgas objektus būvē lnk?? Laikam jau tur viss kārtībā.
Reds
RERE+LNK!! Fantastiskākais iespējamais tandēms. Par naudu VAR visu!! Toties Mežaparks gada laikā būs pieliets pilns ar lētu šmigu un piepildīts ar rupjām lamām krievu valodā, tā, ka nākamos 100 gadus varēs ar dziesmām un baltām domām to vietu mēģināt iztīrīt. Varbūt beidzot vajag iebalsot domē tādus, kas ne tikai par savu kabatu domā??
garais
RE RE Drīkst tikai nojaukt ,jo savadak atkal sagazīsies. diez cik cilveki būs gatavi ziedot dzīvību lai tur atrastos
Agnese
1. Kā var nojaukt vēsturiskas būves??!! 2. Kā var uzticēt kaut ko celt tiem, kas vispār nemāk celt- kuru dēļ sabruka Maxima un nogalināja 54 cilvēkus??!! RE-RE vispār neuzticētu ne būdiņu celt....:( Loti slikti!
Tere
Neaizmirsīsim, kur nodedzināja Rīgas pili!
Rekonstrukcijas pirmā kārta
ir pašreizējo būvju nojaukšana. Otrā kārta 2019. gadā būs jaunās estrādes izmaksu pārplānošana.
Rr
Rr -Re-RE
O jee...
20% ir liela nauda!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti