Melbārde: Latvijai ir iespēja mobilizēt ES valstis darbībai pret Krievijas propagandu

Prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē Latvijai ir salīdzinoši liela iespēja mobilizēt partnervalstis starptautiskai sadarbībai, lai stāvētu pretī Krievijas iedarbinātajam propagandas mehānismam. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

„Iespējas mobilizēt mūsu partnervalstis starptautiskai sadarbībai Latvijai ir salīdzinoši lielas, un mēs noteikti tās izmantosim tāpēc, ka Latvija ir ieinteresēta, lai notiktu starptautiska sadarbība. Jo mums ir skaidri jāapzinās, ka Latvija un Baltijas valstis vienas pašas nevar stāvēt pretī Krievijas iedarbinātajam propagandas mehānismam. Mums nav tādu resursu. To var darīt tikai sadarbojoties,” sacīja Melbārde.

Iepriekš izskanējusi iespēja veidot vienotu televīzijas kanālu krievvalodīgai auditorijai. „Tāda iespēja tika izteikta kā varbūtība, bet lai izlemtu, vai tas ir efektīvākais instruments, Eiropas Demokrātijas fonda ietvaros izveidota ekspertu grupa, kura maijā varētu nākt klajā ar priekšlikumiem, kā varētu notikt stratēģiskā komunikācija tieši Eiropas Savienības valstu ietvaros. Mums jāpatur prātā, ka Eiropas vērtības ir demokrātija, brīva izteikšanās iespēja un mediju brīvība, līdz ar to mēs nevar propagandai atbildēt ar pretpropagandu,” skaidroja ministre.

Viņa noraidīja pārmetumus, ka Latvijai būtu pasīvā attieksme četru valstu aicinājumam izstrādāt kopīgu plānu, kā pretdarboties Krievijas propagandai. Tāds iespaids esot radies neveiksmīgas komunikācijas dēļ: „Es nevarētu teikt, ka Latvijas attieksme starptautiskajā telpā ir pasīva. Jau pagājušajā gadā Latvija ir atbalstījusi Nīderlandes iniciatīvu Eiropas Demokrātijas fonda izveidotai ekspertu grupai dot mandātu izvērtēt vienotu stratēģisku komunikāciju, iespējams, vienotu mediju pretsparam Krievijas federācijas propagandai. Latvija no savas puses deleģējusi ekspertus šajā darba grupā un devusi savu finansējumu, cik nu iespējas to ļauj.”

Jau ziņots, ka pretpropagandas iniciatīvu ietvaros Nīderlande piešķīrusi finansējumu pētījumam, kurā tiks noskaidrots, kādā veidā ES var cīnīties pret Krievijas īstenoto informācijas karu. Janvārī pētījumu uzsācis Briselē bāzētais Eiropas Demokrātijas fonds.

Dānija, Igaunija, Lietuva un Lielbritānija šobrīd strādā pie neoficiāla dokumenta par veidiem, kādos ES institūcijas un NATO var saskaņot stratēģisko komunikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti