Mediķi un kārtībsargi atgādina par drošu Jaungada sagaidīšanu

Valsts policija, ugunsdzēsēji, ātrās medicīniskās palīdzības dienests, bērnu tiesību aizstāvji un dzīvnieku pazinēji aicina svētku līksmībā saglabāt modrību, rūpēties par mazākajiem un noteikti neaizrauties ar grādīgo dzērienu lietošanu, vēsta „Rīta Panorāma".

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecāka inspektore Zane Arāja atgādina, ka pirmais un galvenais ir nesēdieties pie stūres alkohola reibumā, jo policija arī svētkos rīkos masveida reidus visā Latvijas teritorijā. Tāpat policija aicina būt uzmanīgiem ar savam mantām. „Svētki ir kabatzagļu paradīze - ļoti daudz cilvēku, drūzma, pūlis, liekam mantas iekškabatas nevis ārkabatās. Ja ejat kaut kur ārā svinēt svētkus, braucat prom, atceramies - aiztaisām logus, aizslēdzam durvis un sargāsim sevi un savas mantas, lai jauki svētki," atgādina Arāja.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas pārstāvis Kaspars Krinickis atgādina, ka nevajadzētu atstāt bez uzraudzības atklātas liesmas. „Katru gadu uz Ziemassvētkiem svētdienās mums ir salīdzinoši daudz izbraukumu, kas saistīti ar svecītēm, kas atstatas vainagos un egļu zaros. Ļoti liela uzmanība jāpievērš pirotehnikas izstrādājumiem, kuri arī jālieto tikai pieaugušo klātbūtnē, un obligāti vajadzētu izlasīt lietošanas instrukcijas," norāda Krinickis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola atgādina - ja ir nelielas traumas vai saslimšanas, var zvanīt visu diennakti uz ģimenes ārstu konsultācijas tālruni 66016001, tas strādā visu diennakti, bet kritiskos gadījumos ir jāzvana 113 neatliekamajai palīdzībai. „Ja redzam, ka kāds ilgāku laiku guļ vēsā telpā vai uz ielas, pieiesim apvaicāsimies, vai ir vajadzīga palīdzība," aicina Vītola.

Vītola arī atgādina parūpēties, lai mazie bērni netiktu pie karstiem traukiem un negūtu apdegumus, un padomāt par to, lai bērniem būtu dāvanas atbilstoši vecumam un pašiem mazākajiem lai tās nebūtu ar mazām detaļām, kas var viņus apdraudēt.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta–Riekstiņa atgādina, ka svinību laikā ir svarīgi pieskatīt bērnus, dāvājot laiku un uzmanību, lai bērnam šie svētki atmiņā paliek nevis ar kopīgu sēdēšanu pie mielasta galda, bet ar kopīgām rotaļām.

Savukārt vetfeldšere Zanda Tabore aicina parūpēties arī par dzīvniekiem, neņemt suņus ārā paskatīties salūtu, pat ja suns nav bailīgs un nervozs. „Būtu vēlams viņus atstāt mājās, pēc iespējas skaļāk ieslēgt televizoru vai radio vai putekļu sūcēju, lai viņš nedzird tās [salūta šaušanas] skaņas," iesaka Tabore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti