Pusdiena

Briseles teroraktā cietusī lidosta piektdien atsāks darbu

Pusdiena

"Amnesty International": Turcija patvēruma meklētājus deportē atpakaļ uz Sīriju

Mediķi solīto algu pielikumu izjūt minimāli

Mediķi algu pielikumu izjūt minimāli

Lai arī kopš februāra ārstniecības iestādēs strādājošie saņem lielāku algu, ne visi izjūt, ka algas pieauguma dēļ varētu atļauties iegādāties kaut ko vairāk. Iepriekš solīts, ka algu pielikumu visvairāk izjutīs tieši medmāsas un palīgpersonāls, kas šogad saņem par aptuveni 20 līdz 30 eiro vairāk nekā iepriekš. Tā kā šāds pieaugums nav liels, Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība sola cīnīties par papildu naudu un vēlas vērsties valdībā.

Atbildīgā Veselības ministrija sola, ka sarunas ar nozares darbiniekiem turpinās, un, iespējams, mediķu algas varētu pieaugt arī nākamgad.

Bērnu slimnīcā strādā aptuveni 2000 darbinieku un, kā solīts, viņi visi šogad, sākot ar februāri, saņēmuši lielāku algu nekā pērn. Veselības ministrija mediķu algu pielikumam pārdalījusi desmit miljonus eiro. Vidēji ārstniecības iestādēs strādājošie šogad saņem par aptuveni 7% vairāk, rēķinot no mēnešalgas. Lielākie ieguvēji būšot tieši medmāsas un palīgpersonāls, kas līdz šim pelnījuši vismazāk. Tā, dalot naudu, sacīja gan slimnīcu vadītāji, gan darbinieku arodbiedrības.

Eduards Bērnu slimnīcas Neatliekamās palīdzības nodaļā par medbrāli strādā jau ceturto gadu, un saka, ka solīto algas pielikumu gaidījusi visa nodaļa. „Gaidījām, viss personāls gaidīja, bet, runājot par mani, es neizjūtu to pielikumu. Tikpat daudz strādāju kā agrāk, divos darbos un kolektīvā arī divos, trīs darbos pat dažreiz cilvēki strādā,” viņš saka. „Apmēram 30. Tikpat, cik ņēmu dežūras mēnesī, tikpat es tagad strādāju,” viņš norāda.

„Jāsaka godīgi, vismaz vienreiz uz teātri vai uz operu es aiziet varu pa šo algas pielikumu,” stāsta slimnīcas virsmāsa Inita Stūra-Stūriņa.

Kopumā mediķi algu pieaugumu jūtot, ir pārliecināts Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris. Viņaprāt, īpaši jau medmāsas, kuras mēnesī nopelna vidēji par 20-30 eiro vairāk. „Neesmu dzirdējis, ka kāda būtu atteikusies tāpēc, ka jūtas pazemota par tik mazu pielikumu. Nu, tas ir tomēr solītis pareizajā virzienā,” pauž Keris.

Arodbiedrība gan sola neapstāties un vēlas aicināt valdību papildu finansējumu darbinieku algām un nozarei kopumā piešķirt jau šogad.

Veselības ministrija gan šādu iespēju neredz, taču piekrīt, ka pašreizējais algu pielikums būtiski neuzlabo mediķu finansiālo stāvokli. Nesen notikusi tikšanās ar slimnīcu pārstāvjiem un arodbiedrībām, lai pārrunātu iespējas algas pakāpeniski palielināt arī nākamgad.

„Visas puses bija vienisprātis par to, ka rīt uz pusdienas laiku nekāda paradīze vēl nebūs, bet ir iespējams izstrādāt un vienoties par tiem pasākumiem, kādi būtu veicami, būtu nepieciešams izstrādāt laika grafiku, kādā būtu palielināma alga ārstniecības personām,” pauž Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders. „Veselības ministrija no savas puses pavisam noteikti sniegs arī pieprasījumus atbilstoši kārtībai, kas ir noteikta, balstoties uz jaunajām politikas iniciatīvām,” viņš norāda.

Tiesa, cik daudz naudas varētu pieprasīt, šādu aprēķinu ministrijai pagaidām neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti