Dienas ziņas

Precizē Latgales tūrisma attīstības virzienus

Dienas ziņas

Decembra beigās Rīga kļūs par Eiropas kristiešu galvaspilsētu

Mākslas darbu izsole bērnu izglītībai

Mākslas darbu izsole Vidzemē palīdzēs bērnu ārpusskolas izglītībā

Ne reizi vien esam pārliecinājušies par spēju sadoties rokās un palīdzēt brīžos, kad valstiskā līmenī tik nepieciešamais atbalsts netiek saņemts  Šoreiz stāsts par Madonas novada Aronas pagastu, kur, saņemot ziņu par pedagogu samaksas jauno modeli, kas būtiski ietekmē bērnu ārpusskolas izglītību, viņu vecākiem dzima ideja par labdarības pasākumu – mākslas darbu izsoli.

Labdarības pasākuma „Sapnim ir spārni!” organizatori Inguna un Aivis Saulīši uzsvēra, ka dzīve laukos nav jāuztver kā sods. Tā ir ģimeņu brīva izvēle un sava veida balva audzināt bērnus tuvāk dabai. Taču ikdienā tas uzliek papildu pienākumus.

Pasākuma  sākotnējais mērķis bija savākt 550 eiro, lai finansētu ārpusskolas izglītības programmas mākslas, zinātnes un valodu jomā. Taču mākslinieku darbu izsoles, ziedojumu un amatnieku tirdziņa rezultātā kopumā tika savākti 1320 eiro, tā dodot iespēju uzbūvēt arī āra rotaļu konstrukcijas.

"Mums kā vecākiem ir jāpieliek lielākas pūles, lai piedāvātu to, ko pilsētas bērni saņem tāpat vien," sacīja pasākuma organizatore Inguna Roga–Saulīte. "Ja pilsētas bērniem ir 20 pasākumi dienā, tad mums varbūt ir viens pasākums mēnesī.”

Mērķis ir cēls, tādēļ grēks nepalīdzēt, ja ir šāda iespēja, teica gleznotājs Valērijs Baida. "Un ne jau priekšmeti šeit spēlē galveno lomu, bet vēlme palīdzēt. Un to var just, ka tas visiem nāk no sirds," viņš piebilda.

Pasākuma galvenais atbalstītājs un Rīgas uzņēmējs Juris Apeinis uzsver, ka, viņaprāt, arī uzņēmējiem biežāk būtu jāatver sirdis un jāpalūkojas lauku virzienā, jo no Latvijas laukiem arī agrāk nākuši daudz cilvēku ar gaišām, gudrām galvām. 

Kopumā izsolē tika pārdoti deviņpadsmit priekšmeti, tostarp mākslinieku Maijas Jakovičas un Agra Sāra gleznas, RARO juveliermākslas izstrādājumi, un keramiķu Jāņa Seiksta un Unas Ļahas darbi.

Keramiķe Una Ļaha strādā interešu izglītībā ar māla nodarbībām pirmskolā, un viņa sapratusi, cik šis pasākums ir ļoti, ļoti svarīgs un vajadzīgs tieši bērniem. "Un gribēju, lai mans nelielais ieguldījums ir arī šajā pasākumā,” viņa paskaidroja

Sarīkojuma dvēselisko un muzikālo noskaņojumu radīja dziesminieka Haralda Sīmaņa, Latvijas Nacionālās operas solista Guntara Ruņģa un Aronas pagasta kolektīvu uzstāšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt