Maksātnespējas administratori nesteidzas lemt par darbu turpināšanu amatpersonu statusā

Atbilstoši pērn pieņemtajiem likuma grozījumiem, maksātnespējas administratori no šā gada 1.janvāra pielīdzināti valsts amatpersonām. Lai arī likumdevēju noteiktais pārejas periods jau ir pusē, pagaidām maksātnespējas administratori nesteidz izlemt, vai pēc 1.jūlija turpinās darbu jau valsts amatpersonu statusā.

Kavēšanās daļēji saistīti ar to, ka Saeimā izskatīšanā ir Tieslietu ministrijas sagatavoti grozījumi Interešu konflikta novēršanas likumā, kur grib precizēt, kā tieši amatpersonas statuss atteiksies uz maksātnespējas administratoriem. Lai gan diskusijas par šo jautājumu ilgušas vairākus gadus, tomēr īsta kustība nenotiek.

„Ir viens gadījums, kur zvērināta advokāte lūgusi izbeigt sertifikāta darbību, ņemot vērā, ka nevēlas šīs savienošanas, nesavienošanas. Šāds gadījums atmiņā ir tikai viens. Bet viss ir priekšā – atskaites punkts būs 1.jūlijs,” sacīja Maksātnespējas administrācijas vadītājs Ervīns Ābele.

Līdz 1.jūlijam likumdevējs varētu pieņemt Interešu konflikta novēršanas likuma grozījumus, kur varētu paredzēt atsevišķu kārtību maksātnespējas administratoriem. Uz viņiem attiektos deklarēšanas pieņēmums.

Tāpat pašlaik Satversmes tiesā ir iesniegti vairāki pieteikumi Satversmes tiesā no maksātnespējas administratoru puses.

Jau ziņots, ka  saskaņā ar Saeimā pērn pieņemtajiem likuma grozījumiem maksātnespējas administratori no 2015.gada 1.janvāra tiks pielīdzināti valsts amatpersonām. Tiem administratoriem, kuri nevēlēsies turpināt darbu un iegūt valsts amatpersonas statusu, dota iespēju trīs mēnešu laikā pabeigt iesāktos tiesiskās aizsardzības un maksātnespējas procesus.

Paši administratori ar jauno regulējumu ir neapmierināti un aicināja Valsts prezidentu likuma grozījumus neizsludināt, tomēr prezidents nolēma tos izsludināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti