Mainās NATO kaujas grupas komandieris

Ādažu militārajā bāzē notikusi Kanādas vadītās NATO paplašinātās kaujas grupas komandieru maiņas svinīgā ceremonija. Stājoties amatā, jaunais kaujas grupas komandieris pulkvežleitnants Maikls Džons Rīkī uzsvēra - pirmais un galvenais uzdevums ir kopā ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un citu NATO kaujas grupu pārstāvjiem būt gataviem kaujai jebkurā brīdī un vēl vairāk integrēties Latvijas aizsardzības sistēmā.

Kanāda ir vadošā valsts Latvijā dislocētajā NATO daudznacionālajā kaujas grupā. Kanādas karavīri šeit ieradās gada sākumā, un pēc pusgada dienesta  tiek veikta to rotācija. Tas nozīmē, ka šeit dienējušie 345 karavīri dosies mājup, bet viņus aizvietot kaujas grupā ieradušās jaunas militārpersonas. Ņemot vērā, ka Kanāda ir vadošā valsts kaujas grupā, tās komandieris ir arī NATO kaujas grupas komandieris. Par to kļuvis pulkvežleitnants Maikls Džons Rīkī. Neatņemama komandiera maiņas ceremonija ir arī simboliskā varas zižļa nodošana.

"Mūsu galvenais uzdevums ir kaujas gatavības uzturēšana. Mums ir jābūt gataviem kaujai. Otrkārt, iepriekšējā kaujas grupa ir paveikusi ļoti lielu darbu saistībā ar spēku integrāciju Sauszemes mehanizētajā brigādē. Tieši to mēs vēlamies turpināt. Savukārt mūsu nākošais solis ir tikt integrētiem Latvijas aizsardzības plānu izstrādē kā vienai no vienībām, ar ko var rēķināties krīzes brīdī,"  teicis Rīkī.

Gan aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"), gan sauszemes spēku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers pateicās līdzšinējam kaujas grupas komandierim Kanādas bruņoto spēku pulkvežleitnantam Filipam Sovē, piešķirot arī apbalvojumus. Pateicības vārdi izskanēja arī Kanādas karavīriem.

"Aizbraucošajiem karavīriem, kas vēl ir šeit parādē, es pateicos par jūsu profesionalitāti. Darbs paveikts lieliski! Ienākošie kareivji, jums ir jābūt gataviem smagi strādāt, lai sasniegtu tos augstos standartus, kādus nospraudis iepriekšējais kontingents, tomēr es esmu pārliecināts, ka jūs esat gatavi šim izaicinājumam," norādījis NBS Sauzemes mehanizētās brigādes komandieris, pulkvedis Sandris Gaugers.

Šī ir jau piektā Kanādas karavīru rotācija. Latvijā. Kopumā Kanādas vadītajā NATO paplašinātās kaujas grupas sastāvā ir vairāk nekā 1300 karavīri no 10 valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti