Mācītājs Rubenis: Pārmaiņas valstī sākas ar pārmaiņām ikvienā cilvēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas nākotne ir nevis tajos cilvēkos, kas sēž pie televizora, grauž riekstus un gaužās, bet gan tajos, kas vēlas piedalīties sabiedriskajā pārvaldē un mainīties, emocionālā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Viens pret vienu” pauda mācītājs Juris Rubenis.

„Ir viens vienīgs veids demokrātiskā sabiedrībā mainīt lietas – iesaistoties politikā un sabiedriskajā pārvaldē, nevis izmantojot gļēvuļu ceļu, rakstot anonīmus interneta komentārus. Piedalies! Piedalies ar savu vārdu! Skaties, ko tu vari izdarīt!” aicināja mācītājs.

Viņaprāt, tikai piedaloties un mainot sevi, var izmainīt politisko vidi.

„Latvija ir tajos cilvēkos, kas nevis sēdēs pie televizora grauzīs riekstus un teiks, kāpēc viss ir tik slikti, bet tajos, kas teiks, ko es varu izdarīt. Te ir jautājums par garīgumu.. Garīgums nozīmē, ko es daru šajā mirklī, viss ir atkarīgs no tā, ko es daru šajā mirklī, nevis pagātnē vai nākotnē. Ja mēs šādi paskatītos uz pasauli un arī Latvijas problēmām, mēs daudzas lietas varētu mainīt. Mums ir šis resurss,” pārliecību pauda Rubenis.

Mācītājs uzsvēra, ka patiesums ir visa sākums.

„Pārmaiņas vienmēr sākas ar pārmaiņām manī, nekad nenotiks savādāk, ja es uzskatu, ka ar visiem džungļiem un zooloģisko dārzu, ko es nesu sevī, es esmu ārpus diskusijām un maināties jūs visi pārējie, tad nekad nekas nemainīsies.. Man jāuzdrīkstas kaut ko mainīt sevī. Ja kaut viens cilvēks paliek jēdzīgāks, iecietīgāks un gaišāks, tad mainās arī visa valsts,” norādīja Rubenis.

Jo vairāk cilvēku mainās, jo sabiedrība kļūst veselāka un tā sāk patikt un mainīties, pauda mācītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti