Mācībām atsākoties, palielinājusies vienaudžu savstarpējā pazemošana sociālajos medijos

Līdz ar jaunā mācību gada sākšanos palielinājusies vienaudžu savstarpējā pazemošana sociālajos medijos. To novērojis Drošāka interneta centrs, kas jau septembra pirmajās nedēļās saņēmis ziņas par bērnu savstarpējo attiecību kārtošanu dažādos veidos.

Centrā ar jautājumiem, kā šādos gadījumos rīkoties, lielākoties interesējas bērnu vecāki vai pedagogi. Savukārt pie pieaugušajiem visbiežāk vērsušies bērni, kas zinājuši, piemēram, par viens otra apsmiešanu vietnes “Whatsapp” grupās. Cietušajiem no pazemojumiem internetā jāzina, ka viņi nav vieni un ar šo problēmu var tikt galā, uzsvēra Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Maija Katkovska par drošību internetāAnnija Petrova

  “Ja kāda bērna vārdā ir izveidots konts, kur ir ielikta arī šī bērna fotogrāfija un tiek rakstīti dažādi pazemojoši teksti, tad noteikti ir, piemēram, “Instagram” jāziņo par šo kontu, ka tas ir viltus konts, ka tas ir izveidots ar mērķi pazemot,” skaidroja Katkovska. “Lai “Instagram”, protams, varētu dzēst, viņiem ir nepieciešami konkrēti pierādījumi. Tad vai nu pedagogam kopā ar bērnu, vai vecākiem ar bērnu kopā būs jānosūta fotogrāfija, kur bērns ir ar dokumentu rokās, lai tiešām var pierādīt, ka tas ir viltus profils. (..). Ir iespēja iejaukties, pārtraukt šādas aktivitātes, un to vajag izmantot. Ja jūt paši, ka apmaldās visās sociālo tīklu iespējās, kur un kā var ziņot, tad noteikti var vērsties pie mums un mēs palīdzēsim.

  Bet noteikti vecākiem jāvēro bērni, nesagaidot jau kādu konkrētu gadījumu, ir jau jāstāsta bērniem, ka ir dzirdējuši vai zina, ka bērni mēdz savā starpā šādi visādi viens otram kaut ko rakstīt nepatīkamu, un noteikti ir jāziņo vienalga vai pedagogiem vai vecākiem.

  Ir jāziņo, ir jārāda, lai to varētu pārtraukt.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti