Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Trikātas "Krūzēs" aug stādi ielu, laukumu un balkonu rotāšanai

Ārpus Rīgas

Programmas LEADER atbalsts rosina iniciatīvas no «apakšas uz augšu»

Ludzā 49 eiro prasīšana par skolas ekskursiju izraisa strīdus

Ludzā 49 eiro prasīšana par skolas ekskursiju izraisa strīdus

Ludzas skolas rīkotā 4.klases ekskursija uz Ventspili, par kuru prasīti 49 eiro, izraisīja vecāku strīdus un arī skolotāju neizpratni. Daži vecāki nevarēja šādu maksājumu atļauties un kritizēja skolu par naudas pieprasīšanu, bet skolas pārstāvji savukārt norādīja, ka vecāki paši varēja lūgt pašvaldības atbalstu, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta “Ludzas Zeme” žurnāliste Aija Socka.

Par ceļu un divu dienu ekskursiju, objektu apskati un nakšņošanu viesnīcā skolēnu vecākiem prasīti 49 eiro. No 21 skolēna ekskursijā piedalījās tikai 10, pārējie negribēja vai arī nevarēja atļauties šādu maksājumu, stāstīja Socka.

Daži vecāki pauda neapmierinātību, ka skola rīko pasākumu, nerēķinoties ar to, ka ne visi var to atļauties, līdz ar to bērniem nav iespējas piedalīties pasākumā kopā ar klases biedriem.

Savukārt citi vecāki pauda neizpratni, kāpēc to dēļ, kuri nevar atļauties samaksāt šos 49 eiro, arī viņu bērniem būtu jāatsakās no iespējas apmeklēt citu pilsētu ekskursijā.

Skolas pārstāvji savukārt pavēstīja, ka tas ir pirmais gadījums, kad vecāki neapmierināti ar ekskursijas rīkošanu, un norādīja – ja vecāki būtu enerģiskāki un apņēmīgāki, viņi varētu prasīt pašvaldības atbalstu, piemēram, transporta izdevumu segšanai.  Šādi gadījumi ir bijuši, un dome palīdzēja apmaksāt ekskursijas, stāstīja Socka.

Viņa arī stāstīja, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests skaidrojis - ekskursijas, kas notiek mācību laikā, tiek uzskatītas par mācību procesa sastāvdaļu, un izdevumi būtu jāsedz skolai, ja vien vecāki brīvprātīgi nenolemj paši līdzfinansēt pasākumu. Taču, ja arī  vairākums vecāku nolemj paši maksāt par ekskursiju, bet daži to nevar atļauties, skolai, izvērtējot vecāku finansiālās iespējas, ir jāpalīdz segt izdevumi.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt