LTV: Muitas policija atklāj ekskluzīvu auto kontrabandas shēmu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija atklājusi vērienīgu ekskluzīvu automašīnu kontrabandas shēmu, kuru, iespējams, pieseguši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki, tā liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Krāpnieki no Krievijas ieveduši tādas ekskluzīvas automašīnas, kā “Ferari”, “Range Rover” un citas. Mašīnas Latvijas - Krievijas robežu šķērsojušas savā gaitā, nevis vestas uz treileriem.

Pēc tam tās uzliktas pagaidu uzskaitē, bet pēcāk pārdotas. CSDD amatpersonas, reģistrējot mašīnas jau ar Latvijas numurzīmēm, ignorējušas faktu, ka tās sākotnēji ievestas no Krievijas un ka par tām jāmaksā ievedmuita.

Shēmas rezultātā garām valsts budžeam aizgājuši simtiem tūkstoši eiro. Savukārt legalizētās mašīnas kļuva par Eiropas Savienības izcelsmes spēkratiem, ko tālāk var brīvi pārdot citās valstīs.

LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizdomās par šo pārkāpumu, iespējams, vairāki CSDD darbinieki aizturēti.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors paziņojumā medijiem norāda, ka iestāde jau sākotnēji sadarbojās ar VID Muitas policiju. CSDD sniegusi informāciju un nepieciešamo atbalstu sekmīgai izmeklēšanas operācijas realizācijai.

"Pārbaude CSDD ir mūsu sadarbības tiešs rezultāts. Pēc mūsu informācijas, procesā ir iesaistīti daudzi spēlētāji," atzīmē CSDD pārstāvis. Taču to, vai un kā CSDD darbinieki iesaistīti šajā procesā, direkcija patlaban nekomentē.

CSDD turpinās sadarboties ar izmeklētājiem, sniedzot informāciju. Vienlaikus CSDD  ir ieviesti jauni pasākumi analoģisku kontrabandas gadījumu novēršanai, uzsver Aizpors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti