Panorāma

S. Putilo: gada laikā situācija mainīsies

Panorāma

Mājsēdes laikā pārbaudītas 25 000 personas

Rosina apsūdzēt O. Burovu un RTAB valdes locekļus

LTV: KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret Burovu, Jenzi un Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekli Lasmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina sākt kriminālvajāšanu pret vienu Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu, diviem nodibinājuma valdes locekļiem un vienu biedrības pārstāvi par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, informēja KNAB.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka minēto personu vidū ir bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) bijušais vadītājs Jānis Jenzis, kā arī tagadējā biroja valdes locekle Ieva Lasmane.

Latvijas Televīzijai zināms, ka, KNAB ieskatā, viltotais dokuments ir 2019. gada 26. novembra Tūrisma attīstības biroja dibinātāju sapulces protokols. Šajā sapulcē Jānis Jenzis tika iecelts gan par biroja valdes locekli, gan stratēģiskās attīstības direktoru. Jenzis pārkāpumus noliedz.

"Strīdus iemesls ir šis stratēģiskās attīstības direktora amats, kuru es pildīju līdz šī gada 10. decembrim. Manuprāt, pildīju atbildīgi un enerģiski, ko nozare ir novērtējusi. Es neredzu pamatu šai lietai. [..]

Es uzskatu, ka es neesmu vainīgs, un esmu gatavs tiesā pierādīt savu nevainīgumu," komentēja Jenzis.

Kādas tieši ir KNAB iebildes pret dalībnieku sapulces protokolu, Jenzis neesot tiesīgs atklāt. Viņš gan noliedz, ka būtu noticis viltojums. Savukārt Burova un Lasmanes komentārus iegūt neizdevās.

KNAB pārstāve Agita Antonāne par prokuratūrai nodoto lietu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Pēc KNAB sniegtās informācijas, pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka kāda Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājuma valdes loceklis, iespējams, mantkārīgā nolūkā, organizēja dokumenta, t.i., protokola, viltošanu ar nolūku panākt, lai šis pats valdes loceklis nodibinājumā tiktu iecelts labāk atalgotā amatā. Dokumentu, kas satur apzināti nepatiesu informāciju, parakstīja attiecīgā nodibinājuma dibinātāju pārstāvji, kas vienlaikus ir dokumenta pareizības apliecinātāji, proti, Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersona un biedrības pārstāvis.

Tādējādi valsts amatpersona viltoja dokumentu, bet biedrības pārstāvis atbalstīja dokumenta viltošanu.

KNAB, nosūtot 2020. gada 30. janvārī uzsāktās krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

Iestādes sīkāk lietas būtību nekomentē. KNAB jautājumus aicina uzdot prokuratūrai, kas tagad ir procesa virzītājs, taču tā atbild, ka process no KNAB saņemts tikai šodien. Prokuratūra vien piebilst, ka prokuroram ir 10 dienas, lai lemtu par lietas tālāko virzību.

KONTEKSTS:

Pagājušā gada februārī RTAB vadītāja amatā Guntaru Grīnvaldu nomainīja nodibinājuma valdes loceklis un stratēģiskais direktors Jānis Jenzis. Grīnvalds paziņoja, ka vēršas KNAB saistībā ar dokumentu viltošanu iestādē, kas notikusi grupā un kurā, pēc viņa teiktā, iesaistīti pašvaldības iestādes pārējie valdes locekļi – Ieva Lasmane un Jānis Jenzis, kā arī Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

Pēc Grīnvalda domām biroja vadītāja nomaiņu iniciēja Burovs, lai caur Jenzi saglabātu savu teikšanu pār biroja 3,4 miljonu lielo budžetu. Jenzis noliedza bijušā kolēģa pausto un uzsvēra, ka Grīnvalds neesot ticis galā ar pienākumiem.

Rīgas Tūrisma attīstības birojs izmeklētāju redzeslokā bijis jau ilgāku laiku. 2019. gadā birojā notika kratīšana, turklāt KNAB aizturēja biroja vadītāju Vitu Jermoloviču. Arī par šo procesu KNAB komentāros ir skops, vien apliecinot, ka turpinās izmeklēšana vēl vienā kriminālprocesā, kas saistīts Rīgas tūrisma attīstības biroju. Rīgas dome pērnā gada nogalē lēma biroju likvidēt un tūristu piesaistei veidot jaunu aģentūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt