LIZDA: Nav skaidrības par internātskolu darba nodrošināšanu nākamgad

Šobrīd nav skaidras ainas, kā no nākamā gada 1.janvāra internātskolas nodrošinās savu darbību, piemēram, kuras internātskolas slēgs, cik darbinieku zaudēs darbu un kā visas pašvaldības savā starpā vienosies par norēķiniem. Tā norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga. 

Paredzēts, ka no nākamā gada pašvaldībām jānodrošina internātskolu uzturēšanas izdevumi, bet Izglītības ministrija turpinās nodrošināt strādājošo atalgojumu. Ministrijas darba grupai bija jāizstrādā finansēšanas risinājumi un internātskolu attīstības perspektīvas, taču arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga norāda, ka šis mērķis nav pilnībā izpildīts.

Ministrija prezentēja statistiku, taču LIZDA nesadzirdēja, kā tieši ministrija nodrošinās finansējumu, tas atstāts pašvaldību ziņā, ministrija pasaka, ka pašvaldībām pašām jātiek galā. Bet arodbiedrības norāda, ka internātskolas nav tikai izglītības iestādes, “tur ir arī veselības atzars, sociālo funkciju atzars”, norāda Vanaga.

Inga Vanaga: Nav skaidrības par internātskolu darba nodrošināšanu nākamgad

  Viņa atgādina, ka skolā jābūt vismaz 300 audzēkņiem, tas nozīmē, ka saglabātu tikai 6 – 7 internātskolas, bet kuras slēgs, pēc kādiem kritērijiem, kuros reģionos, - par to skaidrības nav.  

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga uzskata, ka darba grupai būtu vēl jāturpina darbs pie internātskolu reformām, taču ministrija jau informatīvā ziņojuma projektu šodien izsūtījusi saskaņošanai institūcijām. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti