Līvānos atvērta mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta «Handmade Latgola»

Līvānos pirms nedēļas atvērta Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta “Handmade Latgola”, kur savulaik veca šķūņa ēkā izveidots mājas interjers, telpas iekārtojot ar mūsdienīgiem Latgales amatniecības izstrādājumiem.

Līvānos atvērta mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta «Handmade Latgola»Lāsma Zute

No vecas, jau laika zoba skartas šķūņa ēkas Līvānos izveidota jauna, moderna vieta ar nosaukumu “Handmade Latgola”. Ēkai ir divi stāvi. Pirmajā atrodas virtuves zona un viesistaba, savukārt otrajā divas guļamistabas un vannasistaba, interjeru iekārtojot ar Latgalē radītiem izstrādājumiem.

“Šī ir orhideju istaba, tāpēc ka tur ir orhidejas, tas ir tas pats materiāls, kas ir šiem – rozēm, peonijām un tai dālijai lejā, bet tas nav dabīgs materiāls, jo šeit nebūs tas uzstādījums, ka tikai un vienīgi dabīgie materiāli. Tas, ko mēs gribam rādīt, ka arī amatnieki iet laikam līdzi un izmanto gan lāzerus, gan CNC frēzes, gan dažādas tehnoloģijas un arī nestandarta materiālus amatniecībā, jo ar dabīgo materiālu nekad nevarēs izveidot šādus ziedus,” stāsta Marika Rudzīte- Griķe.

Dažādi gaismekļi, aizkari, grīdas segas, spilveni, gultas veļa – tas viss veidots Latgalē. Marika Rudzīte-Griķe uzsver, ka ar Latgalē radītām lietām ir iespējams iekārtot mūsdienīgi mājas interjeru. Atlasot lietas, svarīgi bija radīt gaumīgu vidi, tāpēc izstrādājumi izvēlēti pārdomāti.

“Katrs par sevi tas izstrādājumus ir jauks un vērtība, bet, kas mums ir jāņem vērā, kā viņi kopā viens ar otru spēlējās, tāpēc dažreiz es pieļauju, ka man būs kādam jāatsaka, un tas arī ir jau noticis.”

“Handmade Latgola” ir ģimenes kopīgs darbs un iecere. Pārvērtības piedzīvojušās ēkas saimniece ir Marikas mamma - Emerita Rubine, kura ir gandarīta, ka vecais šķūnis ieguvis jaunu veidolu.

“Šis viss ir trīsdesmit sestā gada, šeit bija vistiņas, ka ienāk, te bija gotiņa, kur Marika sēž, un tur bija cūka, un es tos lopus kopu un baroju, un man tā zeme un vieta ir svēta, un tagad viņa ir saglabāta, esmu tik lepna un priecīga, ” saka Emerita Rubine.

Ēka ir tūrisma objekts, kas pilda vairākas funkcijas, tā ir kā savdabīgs veikaliņš, jo katru lietu, kas šeit atrodas var iegādāties vai pasūtīt pie konkrētā amatnieka. Tāpat ēkā varēs palikt pa nakti un rīkot kopīgas tikšanās.

Kā norāda Marika Rudzīte-Griķe, galvenais izaicinājums, īstenojot ideju, bija saglabāt ticību, ka iecerēto maz ir iespējams īstenot. Izaicinājums bija arī finansējums, jo komercbankas aizdevumu atteica, arī Altum nosacījumi nebija risinājums, stāsta Marika. Tāpēc ēkas sakārtošanai ieguldīti ģimenes, draugu, privātpersonu aizdevumi un arī ziedojumi. Šobrīd interjers iekārtots ar vairāk nekā simts izstrādājumiem, ko veidojuši amatnieki no Daugavpils, Ilūkstes, Balviem, Rēzeknes, Līvāniem. Interjera iekārtojums ar laiku tiks mainīts un papildināts. Jauno tūrisma objektu pozitīvi vērtē Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta centrā.

“Mēs priecājamies par jebkuru objektu, bet šis ir tāds īpašs, tie uzņēmēji, viņi spēja apvienoties, saskatīt nevis konkurentu viens otrā, bet kā sadarbības, izaugsmes iespēju, vienoties un izveidot tādu vienu objektu,” Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Inese Stahovska.

Pirmajās divās dienās, kad tika atvērta mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta “Handmade Latgola”, to apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēku. Sākums ir veiksmīgs, atzīst ēkas saimnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti