Lietā par valodas apliecību «tirgošanu» rosina apsūdzēt 23 cilvēkus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai krimināllietu par valsts valodas zināšanu apliecību “tirgošanu”, kas deva iespēju trešo valstu pilsoņiem likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Nu šajā lietā rosina sākt kriminālvajāšanu pret 23 personām, tostarp trim bijušajiem Valsts izglītības satura centra (VISC) darbiniekiem.

Lieta ar 23 iesaistītajiem

KNAB pārstāvis Dāvis SirmaisRūdolfs Krieviņš

  KNAB informēja, ka lietā figurē piecas personas, kuras ieguva valsts valodas apliecības, izmantojot VISC darbinieku “palīdzību”. Šīs personas rosināts saukt pie kriminālatbildības par prettiesiska labumu došanu.

  Vēl piecas personas, kuras ieguva valsts valodas apliecības, izmantojot valsts valodas pārbaudes kārtotāju “pakalpojumu”, rosināts saukt pie atbildības par dokumenta viltošanu vai izmantošanu.

  Savukārt pret trim VISC darbiniekiem lūdz sākt kriminālvajāšanu par prettiesiska labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un mēģinājumu to izdarīt.

  Lietā ir arī trīs starpnieki un viens starpnieku starpnieks. Starpniekus lūdz apsūdzēt par atbildīgu stāvokli ieņemošu valsts amatpersonu neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos, dokumentu viltošanu, kā arī par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā un citā Eiropas Savienības valstī un mēģinājumu to izdarīt. Par šādu mēģinājumu lūdz apsūdzēt arī starpnieku vidutāju, pret kuru kriminālvajāšanu rosina sākt arī par prettiesiska labumu došanu.

  Vēl piecas personas – valsts valodas pārbaudes kārtotājus ar viltotiem dokumentiem – KNAB lūdz apsūdzēt par dokumentu viltošanu.

  Trīs shēmas apliecību “tirgošanai”

  No KNAB publiskotās informācijas noprotams, ka četri Krievijas un viens Azerbaidžānas pilsonis deva labumu starpniekiem, kurš savukārt daļu labuma nodeva VISC darbiniekiem par “palīdzību” iegūt valsts valodas apliecības.

  Cits Krievijas pilsonis, kurš ieguva valsts valodas apliecību, deva labumu personai, kura daļu no tā nodeva citam starpniekam, kas savukārt par vienu daļu “iegādājās” viltotus dokumentus, bet vēl daļu deva valsts valodas pārbaudes kārtotājiem ar viltotiem dokumentiem. Tādējādi kārtotājiem ar viltotiem dokumentiem bija iespēja kārtot eksāmenu; šajā shēmas daļā gan nav iesaistīta labuma došana.

  Vēl četri valodas apliecību ieguvēji – divi Krievijas un divi Armēnijas pilsoņi – īstenoja iepriekš aprakstītu shēmu, bet bez starpnieku starpnieka.

  Lietas izmeklēšanā KNAB pateicas Valsts robežsardzes amatpersonām par sadarbību un atbalstu kriminālprocesa ietvaros, it īpaši Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes amatpersonām par sniegto tehnisko atbalstu kriminālprocesa izmeklēšanā

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti