Liepājā ietaupīt uz gadumijā nenotikušo uguņošanu nesanāks; Ventspilī vēl rēķina

Lai arī laika apstākļu dēļ šajā gadumijā uguņošana Liepājā tika atcelta, pilsētas pašvaldībai neizdosies īpaši ietaupīt uz nenotikušās uguņošanas rēķina. Ventspilī vēl rēķina,  cik daudz līdzekļu tiks ietaupīts.

Liepājas pilsētas domes pārstāve Zita Lazdāne
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Gadumijā laika apstākļu dēļ uguņošana tika atcelta divās pilsētās  – Ventspilī un Liepājā. Liepājas domes pārstāve Zita Lazdāne skaidro, ka jau pirms vairākiem mēnešiem Liepājas dome veica cenu aptauju par gadumijas uguņošanas nodrošināšanu vēju pilsētā. To par teju 10 000 eiro uzticēts veikt SIA "International fireworks design", kas gaismas bumbas gaisā šāva arī Rīgā.

Jaunajā gadā uguņošana Liepājā nenotika – tā atcelta laika apstākļu dēļ. Atteikties no uguņošanas pirms pusnakts ieteica ugunsdzēsēji, teica Lazdāne,

norādot, ka lēmumu par to, vai rīkot uguņošanu, vai nē, var pieņemt tikai un vienīgi pats uguņošanas nodrošinātājs.

"Diemžēl liepājniekiem šogad bija jāiztiek bez uguņošanas. Šobrīd vēl tiek veikti aprēķini, un mēs gaidām no uguņotāja ciparus. Katrā ziņā mēs no savas puses segsim izdevumus, kas saistās ar darbinieku stundām, tāpat arī tiks veikta apmaksa par montāžu un demontāžu.

Jāsaprot, ka šajā procesā demontāža ir daudz sarežģītāka, jo tie nav tādi lādiņi, kādus ikviens iedzīvotājs var nopirkt pirotehnikas veikalā.

Tas process ir daudz sarežģītāks, un kopumā mēs paredzam, ka tie ietaupījumi nekādi īpaši lielie nebūs. Protams, par neizmantotajiem materiāliem mums nebūs jāmaksā," sacīja Liepājas pilsētas domes pārstāve.

Arī Ventspilī nenotikušā uguņošana tika pasūtīta uzņēmumam SIA „International fireworks design”. Kopējā līguma summa Ventspilī bez pievienotās vērtības nodokļa ir teju divdesmit trīs tūkstošus eiro. Arī šajā pašvaldībā norāda, ka šobrīd vēl notiek aprēķini, lai saprastu, cik daudz līdzekļu tiks ietaupīts. 

Ventspils komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

"Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, mums Ventspils jaunā gada sagaidīšanas salūta izmaksas kopumā sastādīja 22900 eiro bez PVN. Tagad ir jautājumi un izvērtēšana, kas saistīti ar nenotikušo uguņošanu un līdzekļiem, kādi ir iztērēti. Kompānijai, kura uzvarēja iepirkumā, tiks kompensēti ar pirotehnikas mobilizāciju saistītie izdevumi, bet ne par neizšauto pirotehniku. Šobrīd tiek izskatīts jautājums par to, ka ventspilnieki nepaliks bez salūta. Iespējams, ka līdzvērtīgs salūts tiks organizēts kādos citos svētkos," pastāstīja Ventspils komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt