Dienas ziņas

Katrā trešajā pārbaudītajā autoservisā – pārkāpums

Dienas ziņas

Līvānos ierobežos azartspēļu biznesu

Covid-19 pandēmija mainījusi darba piedāvājumu

Liepājā Covid-19 pandēmija izmainījusi darba piedāvājumu 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājā bez darba šobrīd ir par aptuveni 450 cilvēkiem vairāk nekā pērn decembrī – 2500 bezdarbnieku. Nodarbinātības valsts aģentūra norāda tas liecina par to, ka darba tirgus vēl īsti nav atguvies no ''dziļā kritiena'', kas bija pirmajā pusgadā Covid-19 ārkārtējās situācijas dēļ. Arī darba piedāvājums un veids, kā to iegūt, ir mainījies – šobrīd bezdarbniekiem pastiprināti tiek mācītas informācijas tehnoloģīju (IT) prasmes, kas ne visiem ir viegli.

Nodarbinātības valsts aģentūrs (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane pastāstīja, ka Covid-19 pandēmijas dēļ bezdarbnieki ir spiesti apgūt jaunākās tehnoloģijas, ņemot vērā, ka visas apmācības tagad norit neklātienes formā. Tāpat iesniegumus, lai iegūtu bezdarbnieka statusu, var iesūtīt tikai elektroniski.

Covid-19 izmainījis arī vakanču piedāvājumu. Šobrīd pieprasītākās darba vietas Liepājā ir tieši iekšlietu sektorā – aptuveni 60 vakances.

Ir nepieciešami inspektori, darbinieki Valsts policijā un robežsardzē. Tāpat kā jau visu laiku ir nepieciešami, piemēram, kravas auto vadītāji.

Tāpēc jau šobrīd ir daļa bezdarbnieku, kuri Covid-19 laikā iegūst smagās tehnikas vadītāja apliecību un pārprofilējas par speciālistiem šajā sektorā, jo tur darbs esot garantēts. 

''Te, protams, jāņem daudz kas vērā, arī tas, cik cilvēki ir gatavi mācīties, cik viņiem ir tehnika, lai viņi varētu to darīt. Tas, protams, šo skaitu, kas varētu piedalīties šajās mācībās, ir krietni samazinājis,'' norādīja Baumane. 

Tāpat visā valstī NVA veido dažādus tiešsaistes seminārus un darba iespēju dienas. Tajās gada garumā dažādu nozaru pārstāvji, piemēram, lauksaimniecības un loģistikas uzņēmumi piedāvā darba vietas, norāda nepieciešamās prasības un citas lietas. Tāds norisinājās arī šonedēļ. Tas bija veltīts tirdzniecības nozarei, kur NVA datubāzē šobrīd pieejamas aptuveni 400 vakances. 

''Tas būs vairāk pārdevēju segments, kasieru segments, noliktavas komplektētāju segments – šīs vakances ir gan Rīgā, gan reģionos. Lai es teiktu šobrīd kādus ciparus vai konkrētas pozīcijas – laikam ne, jo, kā vienmēr, situācija ir mainīga,'' stāstīja uzņēmuma ''Kesko Senukai Latvia'' personāla vadītāja Dagnija Bogdānova.

''Papildus tirdzniecības vakancēm paralēli regulāri meklējam darbiniekus citās jomās – vajadzīgi kurjeri, noliktavas darbinieki, grāmatveži,'' norādīja uzņēmuma ''A-Birojs'' personāla daļas vadītāja Ineta Laizāne.

Aptaujātie Liepājas iedzīvotāji norādīja, ka darbu Covid-19 laikā atrast ir ļoti grūti.

''Pati šobrīd meklēju darbu, diemžēl nevaru atrast. 'Mēģinu atrast darbu, sūtot dažādus CV uz dažādām vietām, īsti atbildes nekādas nav,'' pastāstīja liepājniece Kristīne.

''Ir jāmeklē, jo tā ir laimes spēle, iespējams, ka kaut kā paveicas, bet ir ļoti grūti,'' norādīja Dina.

''Es esmu muzikants, tad ir tā bēdīgāk ar tām spēlēm, nekā nav. Ir diezgan slikti,'' savukārt pastāstīja Einārs. 

NVA informēja, ka šobrīd ir iespējams pieteikties bezmaksas mācībām starptautiskās izglītības platformās, lai pilnveidotu savas prasmes. Piemēram, platformā ''Coursera'' šobrīd ir pieteikušies 1372 cilvēki, to skaitā 202 nodarbinātie. Pieteikties kursiem un uzzināt par darba iespējām var NVA mājaslapā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti