Liepājā 10 izglītības iestāžu modernizācijā tērē 10 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

10 skolu modernizācijai ieguldīti aptuveni 10 miljoni eiro – finiša taisnei tuvojas Liepājas skolās īstenotie projekti. Pirmā mācību iestāde, kas pilnībā pabeidza aprīkot skolas infrastruktūru, ir Liepājas Raiņa 6. vidusskola, kas izceļas ar mūsdienīgu pieeju izglītības procesā un pievērš īpašu uzmanību tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā.

Liepājā 10 izglītības iestāžu modernizācijā tērē 10 miljonus eiro
00:00 / 04:40
Lejuplādēt

Līdz ar skolas renovāciju Liepājas Raiņa 6. vidusskolā tapis mūsdienīgs sporta stadions ar skrejceļiem un iespēju āra apstākļos spēlēt basketbolu un volejbolu. Tieši tur notiek skolas modernizācijas atklāšanas svinīgais pasākums. Sporta infrastruktūras uzlabošana bija viens no uzdevumiem.

„Lielākās tādas fiziskas pārmaiņas ir piedzīvojusi sporta zāle, kur ir jauna grīda un akustiski griesti, lai būtu ergonomiska vide. Citādi dienas beigās ir dulla galva gan bērniem, gan skolotājiem. Pārmaiņas ir piedzīvojusi bijusī aktu zāle, kas kļuvusi par lielu multifunkiconālu telpu, kādu izmanto britu izglītības sistēmā, tā vairākas klases var strādāt kopā, ir viens vadošais skolotājs un divi asistenti, var mūsdienīgi strādāt, atvērt sienu vai aizvērt,” stāsta skolas direktors Kārlis Strautiņš.

Projekta pamatideja ir vides pieejamība un mūsdienīga mācību vide, kas vajadzības gadījumā transformējas, uzsver direktors:

„Mēs esam mainījuši mācību zonējumu, klāt nākušas trīs klašu telpas, savukārt gaiteņi un halles ir pielāgojami mācību procesam. Ir pieejami ekrāni, var strādāt grupās un visa skola ir kā viena mācību telpa. ”

No padomju laiku būves skola ir pārtapusi par vietu, kur skolēniem mācīties jau citos apstākļos. Par to gandarīti arī skolēni. 

„Izskatījās agrāk pēc veco laiku skolas, tagad var labāk mācīties, ir skaisti; ar vecajiem galdiem bija jābaidās, ka nesaplēsīsi drēbes, tagad ir labi - jaunas mēbeles ir, kur sēdēt,” atzīst arī Karlīna un Vitnija.

Mācību procesa laikā atgriešanos savā skolā piedzīvoja arī Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas audzēkņi. Skolas direktore Edīte Plamše ir gandarīta par paveikto, kaut gan ceļš nebūt nav bijis viegls, turklāt blakus skolai Liepājā uzbūvētā arī jaunā un modernā tenisa halle.

„Mēs ievācāmies 18. martā, tieši pilsētas dzimšanas dienā. Bērni pat raudāja, sakot paldies par iespēju atgriezties savā skolā. Gan izvācāmies, gan ievācāmies, lai uzreiz pirmajā dienā varētu sākt mācīties. Paldies, skolēniem, skolotājiem un vecākiem,” gandarījumu pauž Plamše.

Liepājas skolās veikti dažādi uzlabojumi, sākot no infrastruktūras un beidzot ar klašu aprīkojuma modernizāciju.

Līdzās šiem darbiem, kas lielākoties skolās jau pabeigti, Liepājai nācās arī pieņemt lēmumus par skolu reformu, kas skar arī atjaunotās skolas.

„Liepājas 12.vidusskola un Liepājas A.Puškina 2. vidusskola, kas piedzīvoja pārmaiņas renovācijas rezultātā, ir arī reformas skartas. Tiks izveidota viena izglītības iestāde ar vienu nosaukumu. To pašu piedzīvo Liepājas 8. vidusskola un vakara maiņas skola. Vakarskola kā tāda Liepājā tiek likvidēta, un tās programmas īstenos Liepājas 8. vidusskola. Tā ir atbilde par klašu piepildījumiem un to, kā varētu īstenot izglītības reformu,” klāsta Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Kopumā aptuveni 10 miljoni eiro tiek ieguldīti 10 Liepājas izglītības iestāžu modernizācijā un mācību vides uzlabošanā šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā līdz 2020. gadam. Jāpiebilst, ka Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur izglītības iestāžu modernizācijas process skar vienlaicīgi tik daudz izglītības iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti