Lielupē iet ledus, veidojas ledus sastrēgumi un applūst krasti

(papildināta ar jaunāko informāciju)

Ap plkst. 11.15 ledus sācis iet Lielupē pie Staļģenes, bet piecus kilometrus tālāk, lejpus Staļģenes, ir izveidojies ledus sastrēgums, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ūdens līmenis Lielupē turpina kāpt un applūst arvien vairāk palieņu, taču ūdens pagaidām vēl neapdraud ne apdzīvotas vietas, ne saimnieciskus objektus.

Lielupē pie Mežotnes, kur ledus sastrēgumu dēļ ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī ir krasi svārstījies, tas turpina pieaugt.

Diennakts laikā pie Mežotnes ūdens līmenis pacēlies par aptuveni trim ar pus metriem, nu jau nedaudz pārsniedzot 500 (cm) no stacijas nulles atzīmes, un tas ir augstākais ūdens līmenis pēdējo sešu gadu laikā.

Lielupē pie Staļģenes ūdens līmenis kopš piektdienas rīta kāpis par vairāk nekā trīs metriem un nu ir 452 cm virs stacijas nulles atzīmes Posmā no Mežotnes līdz Staļģenei sāk applūst palienes.

Pie Jelgavas un Kalnciema ūdens līmenis kāpj lēnāk - Jelgavā kopš piektdienas rīta tas paaugstinājies par gandrīz pusotru metru, bet Kalnciemā  tikai nepilnu metru. Lejpus Kalnciema Lielupe joprojām ir aizsalusi.

Par vairāk nekā metru ūdens līmenis cēlies arī Lielupes pietekās, kur arī jau applūdušas palienes. Ūdens līmenis turpina paaugstināties.

Lai arī Ventā ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī kāpis par metru līdz gandrīz diviem metriem, upe no krastiem nav izkāpusi, un plūdi tur joprojām nedraud.

Latgales un Vidzemes upēs ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī arī kāpis arvien straujāk, caurmērā par 30 līdz 75 centimetriem, bet Daugavas pietekā Dubnā, kā arī Lielajā Juglā par aptuveni metru.

Latgales un Vidzemes upēs straujākā ūdenslīmeņa celšanās gaidāma tuvākajās dienās.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti