Dienas ziņas

J. Stukānu apstiprina ģenerālprokurora amatā

Dienas ziņas

Vasaras nometnē apgūst ūdens sporta veidus

E. Levits slavē Covid-19 krīzes pārvarēšanu Latvijā

Levits: Mēs aizņemamies uz nākotnes pamata, lai no šīs krīzes izietu spēcīgāki

Latvija Covid-19 krīzē ir salīdzinoši labā pozīcijā, un ir lielas iespējas no šīs situācijas iziet spēcīgākai nekā iepriekš. Tas iespējams, izmantojot iespēju nākotnes vārdā aizņemties lielas naudas summas, kas jāizmanto gudri, ceturtdien uzrunā Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits atzina, ka Latvija ir vairāku krīžu rūdīta. Līdz šim tās Latviju skārušas smagāk nekā citas valstis. Taču jaunais koronavīruss Latviju skāris salīdzinoši vieglāk, un par to jāpateicas trim izšķirīgiem faktoriem.

"Galvenokārt par to ir jāpateicas mūsu iedzīvotājiem, kuri ievēroja salīdzinājumā visai mērenos ierobežojumus un tādā veidā palīdzēja apturēt vīrusa izplatību. Tomēr gribētu izmantot izdevību un tādēļ pateikties arī Saeimas deputātiem par efektīvo darbu, lemjot par ārkārtas situāciju saistītajiem likumprojektiem, pateikties valdības ministriem, Valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvjiem, bet īpašu paldies es vēlos teikt mūsu veselības sistēmas pašaizliedzīgajiem darbiniekiem, visiem tiem cilvēkiem, kas saliedējās un sadarbojās un rūpējās par tiem, kam ir vajadzīgs atbalsts", sacīja Levits.

Prezidents atgādināja, ka Covid-19 krīze skaidri  iezīmējusi Latvijas nodokļu sistēmas nepilnības un sabiedrības nevienlīdzības un sašķeltības cēloņus. Uz to norādot gan ēnu ekonomikas īpatsvars, gan tādi nodokļu režīmi, kas krīzes situācijā ievērojamu daļu iedzīvotāju atstāj bez valsts sociālajām garantijām. "Nodokļi ir cena par valsti, kādā mēs gribam dzīvot," uzsvēra Levits, piebilstot, ka jāievieš viegli administrējama nodokļu sistēma, kā arī nepieciešama "nulles tolerance" pret jebkādu krāpšanos ar nodokļiem. 

Levits sacīja, ka šobrīd ir sācies Latvijas tautsaimniecības atlabšanas periods un relatīvi labā pozīcija ir starta kapitāls, kas ir jāizmanto gudri.

Levits: Mēs aizņemamies uz nākotnes pamata, lai no šīs krīzes izietu spēcīgākiJānis Kincis
  "Mēs atrodamies unikālā situācija, ka ekonomikas lejupslīdes laikā mums ir nevis, kā mēs to esam pieraduši, jāsavelk jostas, bet gan stratēģiski un ātri jāiegulda ievērojami līdzekļi, kas tagad Eiropas Savienības kopējā atveseļošanās plāna ietvaros būs mūsu rīcībā. Taču vienmēr paturēsim prātā, ka mēs aizņemamies uz nākotnes rēķina, tādēļ mums šie līdzekļi jāiegulda nākotnē. Jāiegulda tā, lai tie dotu vislielāko pievienoto vērtību, veicinātu eksportu un konkurētspēju, piesaistītu investīcijas, radītu labākas iespējas ieiet pasaules tirdzniecības ķēdēs un nišās. Tas prasa no valsts politikas atbildīgajām politiskajām partijām balstīties uz stratēģiskiem apsvērumiem, kopīgajām valsts interesēm, ievērot visstingrāko disciplīnu diskusijās par šo līdzekļu izlietojumu un rūpēties tikai un vienīgi par to, lai tie celtu mūsu sabiedrību un ekonomiku. Nekādi priekšvēlēšanu solījumi vai konkrētas klientūras intereses šajā diskusijā nav ņemamas vērā," uzsvēra Levits.

  Saeima pavasara sesiju slēdz 19. jūnijā un rudens sesiju sāks 2. septembrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti