Lems par protestiem nepietiekamā finansējuma dēļ izglītībai un zinātnei

Nemierā ar finansējuma nepietiekamību izglītībai un zinātnei Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rudenī pieļauj rīkot protesta akcijas, portālu lsm.lv informē LIZDA.

Arodbiedrība norāda, ka Finanšu ministrija (FM) nākamā gada valsts budžeta projektā nav paredzējusi finansējuma palielināšanu izglītībai un zinātnei.

Tā norāda, ka arodbiedrība un Izglītības un zinātnes ministrija nākamajā gadā pedagogu motivācijai bija vēlējusies saņemt 7,9 miljonus latu, tad saņems 0,23 miljonus latu, savukārt, ja zinātnes bāzes finansējums ir nepieciešams 21,3 miljonu latu apmērā, tad ir ieplānots piešķirt 1,3 miljonus latu. „Ir nepiedodami, ja FM piedāvā pedagogiem paredzēt nedaudz lielāku finansējumu nekā, piemēram, militārajai operācijai Mali,” norāda arodbiedrības priekšsēdētājas vietnieks Jānis Krastiņš.

Ir arī nozares – sporta pedagogi, augstākā izglītība – kam FM vispār nav ieteikusi piešķirt līdzekļus.

Skolotāji protestējot pret zemo atalgojumu, ielās izgāja arī pavasarī.

Vēstīts, ka patlaban valdība kopā ar Finanšu ministriju izstrādā nākamā gada valsts budžetu, kurā ir paredzētas nodokļu izmaiņas. Tomēr ministriju vēlmes un pieprasījums ievērojami pārsniedz valsts budžeta iespējas tās apmaksāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti