Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Maxima» piesaista ekspertus

Jānis Dūklavs vaino Lietuvas ministri par meliem

Latvijas un Lietuvas ministru skaidrojumi par medību braucienu Paņevežā nesakrīt

Stāsts par vakariņām un medībām, kuras jūlija beigās notikušas Latvijas un Lietuvas zemkopības ministru tikšanās laikā Paņevežā, līdz ar amatpersonu skaidrojumiem kļūst tikai neskaidrāks. Lietuvas un Latvijas ministru stāstītais nesakrīt, un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un zemnieku savienība) Lietuvas kolēģi pat vaino melos.

Skandāls Lietuvā par vizītes laikā notikušajām vakariņām un medībām izcēlās, jo tajās piedalījās arī uzņēmēji un nebija skaidrības, kas par šīm izklaidēm maksājis. Lietuvas lauksaimniecības ministre Virgīnija Baltraitiene Lietuvas žurnālistiem skaidroja, ka tas organizēts par godu Latvijas zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītei. Lai arī Dūklavam neesot bijis līdzi ieroča, viņš esot sēdējis medību tornī.

Vēlāk Lietuvas ministre paziņoja, ka arī uzņēmēji vakariņās piedalījušies, jo tos aicinājis Dūklavs. Viņš sarunā ar Latvijas Televīziju savukārt sacīja, ka Baltraitiene melo:  “Lietuvā pēc dažiem mēnešiem ir vēlēšanas, un ministre taisās piedalīties vēlēšanās. Un es esmu ļoti sašutis par viņas rīcību, ka viņa uz man rēķina un Latvijas delegācijas rēķina pašreizējā brīdī taisa kaut kādu attaisnošanos savai rīcībai, ka viņa uzaicinājusi mūs uz šādu pasākumu. Tagad viņa meklē, kas ir maksājis, man zvanīja, kas maksājis par ēdienu un medībām. Es nezinu! Es neesmu maksājis. Jo parasti, kad uzaicina viesu, tad neliek viņiem maksāt par vakariņām.”

Dūklavam nemaz neesot bijis līdzi ieroča, un medību tornī viņš nav sēdējis. Vispirms bijušas vakariņas, bet pēc tam, kamēr citu medījuši, viņš kopā ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājus Māri Balodi, kurš arī bija delegātu vidū, esot vadāts pa mežsaimniecību, apskatot vairākus medību torņus, sumbru audzēšanas un meža cūku piebarošanas vietas.

Līdzīgi stāsta arī PVD vadītājs Balodis: “Ja organizētāji būtu skaidri definējuši, ka tur būs medības un mēs varētu pieņemt lēmumu, piedalīties vai nepiedalīties medībās, jo piedalīties var tikai ņemot līdzi aprīkojumu un citas lietas. Mēs katrā ziņā piedalījāmies visos pasākumos, izņemot medības. Vai medības bija oficiālā pasākuma sastāvdaļa vai nebija, man tagad ir grūti komentēt.”

Lietuvas Lauksaimniecības ministrija Latvijas Televīzijai apliecināja, ka Latvijas delegātu medībās nebija. Tās esot organizējis uzņēmējs, kamēr pašas vakariņas bijušas vizītes oficiālajā daļā.

Plašākus paskaidrojums gan ministrija nesniedza. Pēc saceltās ažiotāžas Latvijas ministru prezidents Māris Kučinsis (Zaļo un zemnieku savienība) atzinis, ka prasīs zemkopības ministra skaidrojumu. Šo jautājumu apspriedīs arī pirmdien gaidāmajā ministra pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības valdes sēdē.

“Pareizāk ir uzklausīt pašu ministru un saprast, kas tur ir bijis. Jo es redzu, ka pilnīgas informācijas nav, arī Lietuvas pusei ir pavisam cita informācija. Tāpēc es no komentāriem atturētos, pirms mēs uzklausīsim paša ministra stāstījumu par šo vizīti,” saka Kučinskis.

Tikmēr Baltraitiene solījusi vērsties Lietuvas Galvenajā amatpersonu ētikas komisijā, lai, kā viņa norāda, kliedētu jebkādas šaubas par iespējamu interešu konfliktu Latvijas amatpersonu delegācijas vizītes Lietuvā laikā. 

Jau ziņots, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un PVD ģenerāldirektors Māris Balodis jūlija beigās Lietuvas vizītes laikā piedalījušies vakariņās ar medībām kopā ar Lietuvas zemkopības ministri Virgīniju Baltraitieni, Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektoru Jonu Miļu, kam pirms nepilna mēneša izvirzītas apsūdzības dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanā, un gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela" vadītāju Virgīniju Kantausku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti