Dienas ziņas

Igauņi pierobežā atver alkohola veikalus

Dienas ziņas

Aulejas ceļš – problēmas gadu garumā

Pierobežas ļaudis silda Lietuvas ekonomiku

Latvijas pierobežas ļaudis ar iepirkšanos kaimiņvalstī silda Lietuvas ekonomiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai gan bieži izskan aicinājumi atbalstīt vietējos uzņēmējus, pierobežā dzīvojošie nereti dodas iepirkties uz kaimiņvalsti. Tērvetes novada Augstkalnes pagasta ļaudis uz Lietuvu parasti brauc pēc maizes un piena produktiem, kā arī sašķidrinātās gāzes baloniem. 

Iemesls pārsvarā ir cenu starpība un iespēja saņemt pakalpojumus, kas pašu mājās nav pieejami.

Augstkalni no tuvākās kaimiņvalsts pilsētiņas Žagares šķir septiņi kilometri, un lai gan ceļš Latvijas pusē pēc sniega nokušanas ir vienās bedrēs,  pierobežas ļaudis to mēro vismaz reizi nedēļā.

Augstkalnes iedzīvotāja Inese stāsta, ka uz kaimiņvalsti brauc, jo tur var izņemt skaidru naudu, “veikalā var noņemt tikai ar SEB karti, man ir “Swedbank”, tamdēļ es braucu arī iepirkties”.

Visbiežāk no Lietuvas uz Latvijas pusi tiek vesti ikdienišķi pārtikas produkti, un ne jau tāpēc, ka Augstkalnē nebūtu, kur tos nopirkt, bet gan tāpēc, ka  tur tie lētāki.

 Augstkalnes iedzīvotājs Alvis stāsta, ka Latvijā  “maizīte, tas mazais 350 gramu kukulītis maksā 58 centus, bet  pie viņiem 800 gramu kukulis - 45 centus”.

 Tērvetes iedzīvotāja Līga atklāja, ka Lietuvā pirktas ragavas bērnam, “jo tur ir daudz lētāk”,  arī milti un citas preces tur ir nedaudz lētākas.

Degviela Lietuvas pierobežā gan ir aptuveni tādā pašā cenā kā otrpus robežai, un tā nav starp latviešu iecienītākajām precēm, bet gāzes balonus gan teju visi pagasta ļaudis ved no  kaimiņiem.

Augstkalnes iedzīvotājs Alvis skaidro, ka Latvijā “gāze - 29 eiro, no vienas trubas viss tas ņemts, bet pie viņiem-  14 eiro, es aizbraucu, divus balonus paņemu”.

Augstkalnes iedzīvotājs Voldemārs piebilst, ka arī puķes Lietuvā ir lētākas, un daudzi brauc pēc tām. “Kāpēc pie mums viss ir dārgāks? Tāpēc, ka valstij vajag lielus nodokļus,” spriež Voldemārs.

Veikalnieki kameras priekšā runāt nevēlējās, vien bilda, ka  vietējo ļaužu iepirkšanās braucieni esot jūtami, bet samazināt cenas, lai tās būtu konkurētspējīgas ar kaimiņiem,  neesot iespējams. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti