Latvijas-Baltkrievijas robežas pagaidu žogu plāno pabeigt līdz novembra vidum

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas-Baltkrievijas robežas pagaidu žogu plāno pabeigt līdz novembra vidum, informēja iekšlietu ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Linda Curika.

Žoga izbūve sākta 6. oktobrī. Kopējais piegādājamais dzeloņstiepļu apjoms ir 111 kilometri. Kopējais nepieciešamais finansējums, kas paredzēts pagaidu žoga izbūvei, ir 3 757 531 eiro. Steidzamības kārtā tiks nodrošināta 37 km dzeloņstiepļu pagaidu žoga izbūve.

Pirmie 17 dzeloņstiepļu žoga kilometri tika piegādāti 7.oktobrī, līdz 14.oktobrim tiks piegādāti vēl 37 kilometri, līdz 22.oktobrim – 36 kilometri, bet novembra sākumā plānots saņemt atlikušās dzeloņstieples.

Norit aktīvs darbs, lai nodrošinātu arī valsts ārējās robežas infrastruktūras sakārtošanu gar Baltkrievijas robežu. Jāizbūvē valsts robežas josla 172,9 kilometru garumā, tajā skaitā pastāvīgais žogs 134 kilometru garumā. Kopā ar citu ministriju ekspertiem Iekšlietu ministrija strādā pie risinājumiem, kā iespējami ātri un tiesiski īstenot projektu. Paralēli jau notiek valstij piekritīgo un atsavināmo zemes vienību kadastrālā uzmērīšana, nekustamo īpašumu atsavināšana, koku novērtēšana un apauguma noņemšana.

KONTEKSTS:

Konkursā par dzeloņstiepļu žoga Latvijas–Baltkrievijas robežas aizsardzībai piegādi uzvarēja kompānija "Aimasa". Iepriekš uzņēmums "Brief" nespēja izpildīt pasūtījumu, tāpēc ar to sadarbību neturpināja. Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas būvē aptuveni 37 kilometrus garu dzeloņstiepļu pagaidu žogu. Tas nosegs kritiskākās robežas vietas. Uzlikts arī Slovēnijas dāvinājums, kas pietika 1,7 kilometrus garam posmam.

Noslēgti vēl divi līgumi par 74 kilometru cita tipa dzeloņstiepļu piegādi Latvijas-Baltkrievijas robežas aizsardzībai. "Aimasa" piegādās 49 kilometrus par 484 500 eiro, bet uzņēmums "DN Sistēmas" piegādās 25 kilometrus par 239 217 eiro. 

Latvijas–Baltkrievijas robežas pastāvīgā žoga nodošanu ekspluatācijā plānota ne vēlāk kā līdz 2024. gadam. Iekšlietu ministre iepriekš uzsvērusi, ka nodošana ekspluatācijā prasa laiku, taču pats žogs jau būs uzbūvēts ātrāk.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti