Latvija un Somija spriež par kopīgas bruņumašīnu sistēmas izstrādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri iecerējuši parakstīt tehnisko vienošanos par kopīgas bruņumašīnu sistēmas izstrādi un iespējamu vēlāku iegādi, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Iecerēts, ka tehnisko vienošanos aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) un Somijas aizsardzības ministrs Ants Kaikonens (Antti Kaikkonen) parakstīs trešdien, 29. janvārī, Helsinkos.

Tehniskās vienošanās mērķis ir radīt rentablus risinājumus abu valstu sauszemes spēku spēju prasībām. Tādējādi cer nodrošināt izdevīgāku iepirkuma piedāvājumu, kā arī partnervalstu bruņutehnikas savstarpējo savietojamību un to piegādes drošību, tai skaitā vietējās transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta kapacitātes izveidi. Tāpat iecerēts stiprināt vietējās industrijas kapacitāti un vēlāku iesaistīt transportlīdzekļu ražošanā un piegādes ķēdes attīstīšanā.

Tehniskās vienošanās ietvaros paredzēts apspriest bruņumašīnu sistēmas pētniecību un izstrādi. Ja šī sadarbības posma iznākums būs veiksmīgs, tad valstu aizsardzības ministrijas spriedīs par atsevišķa pamatnolīguma slēgšanu, kas ļaus iegādāties attīstītās sistēmas elementus, pamatojoties uz attiecīgās valsts vajadzībām.

Tehniskā vienošanās ir juridiski nesaistoša politiskā vienošanās,

kas nevienai no tās partnervalstīm šajā projekta posmā neuzliek pienākumu nodrošināt konkrētus pakalpojumus vai produktus, norāda AM.

KONTEKSTS:

2019. gada pirmajā pusē Aizsardzības ministrija uzrunājusi 12 valstis, kuras varētu Latvijas armijai vērienīgā iepirkumā piegādāt bruņotas automašīnas. Vēlāk ministrijā norādīja, ka par šīm "mazajām 4x4 taktiskajām platformām" ministrija turpinās tehniskās informācijas analīzi atbilstoši saņemtajiem partnervalstu valdību piedāvājumiem.

Savukārt pērn decembrī Latvija kopā ar Igauniju un Somiju parakstīja nodomu vēstuli par kopīgas bruņu transportlīdzekļu sistēmas izveidi, ko iecerēts pielāgot katras valsts sauszemes spēku vajadzībām. Tas nozīmē, ka pēc transportlīdzekļu izpētes minētās trīs valstis varētu veidot kopīgu iepirkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti